MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Jobb, nagyobb gimnázium Sárbogárdon
2010.10.20.

Jelentős, több mint fél milliárdos építészeti, gépészeti és eszközbeszerzési fejlesztési szakasz zárult le a Fejér Megyei Önkormányzat sárbogárdi, Petőfi Sándor Gimnáziumában… 



Az iskolaépület
 
Épület részlet a külső felújítás utánA Közép-Dunántúli Operatív Program pályázatára a Fejér Megyei Önkormányzat projekt javaslatot nyújtott be, melyet a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vissza nem térítendő támogatásban részesített. Így a „Kulturális Központ Fejér megye leghátrányosabb térségében” programban a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium felújítására és eszközfejlesztésére kerülhetett sor 2010. augusztus 19-éig, a munkát az Ecotech’ 97 Gazdasági és Műszaki Tanácsadó Kft. végezte.
 
 
A projekt keretében a középiskola 4 tanteremmel bővült, megtörténik a teljes körű akadálymentesítés, energiatakarékos gépészeti berendezések és fűtési rendszerek beszerelésére került sor, az épület megfelel már a legmagasabb hőtechnikai követelményeknek is. Mindezek és az új iskolai bútorok, taneszközök beszerzése révén az intézmény a kistérség hiánypótló oktatási, kulturális, felzárkóztató és integráló oktatási intézményévé válik.
 
Ünnepi műsorA programban az elnyert 238 millió forintos támogatás mellé a Fejér Megyei Önkormányzat (több lépcsőben, a munkák során felmerülő és megkerülhetetlen műszaki igényekhez igazodva) 306 millió forintos önrészt tett hozzá, így a teljes költség a félmilliárd forintot is meghaladja. Mivel a támogatásul kapott összeget a projektben már felhasználták, az első ütem lezárult, de a második ütemben – a megyei önkormányzat finanszírozásának köszönhetően – még jelentős munkákat végeznek el.
 
 
 
 
 
 
 
Varjú Mihály, Veréczi Csinszka, Sükösd Tamás, Pleizer Lajos, Molnár Krisztián, Boda JánosAz ünnepélyes projektzárón az intézmény vezetőjén kívül ott volt Pleizer Lajos, a megyei közgyűlés alelnöke, dr. Sükösd Tamás polgármester, dr. Varjú Mihály, a megye főjegyzője, dr. Molnár Krisztián megyei aljegyző és Veréczi Csinszka Ajándék műszaki vezető.
 
 
 
Elsőként Boda János, a Petőfi Sándor Gimnázium igazgatója mondott beszédet. Idézte 1988-at, amikor először merült fel az igény az intézmény bővítésére. Akkor 253-an jártak a gimnáziumba, és négy új osztály érekezett hozzájuk, az új osztályok azonban nem jelentettek új osztálytermeket is! Kényszermegoldások közepette működött az iskola, miközben - sajnos sikertelenül - pályáztak, próbáltak forrást találni a bővítéshez.
Boda János igazgatóMa 16-17 tanulócsoporttal, 413 diákkal folyik az oktatás, és igazán nagy öröm, hogy a beruházás végre módot adott a terjeszkedésre és a korszerűsítésre - folytatta. Köszönik a fenntartó megye kitartását, anyaqi támogatását, aminek köszönhetően rövid időn belül a még hátra lévő, alsóbb szinti felújítások is befejeződhetnek.
 
 
 
Őt követően Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Önkormányzat alelnöke szólt, elmondva, hogy mekkora megtiszteleteltés számára, hogy alpolgármesterként vehet részt az eseményen, és mekkora öröm a pedagógusnak ugyanez. Szűkös időkben különösen szívderítő, hogy tető alá került a bővítés ügye, de aki Klebelsberg Kunó munkásságát és eredményeit tartja követendőnek, azt a nehézségek nem tarthatják vissza.
Pleizer Lajos közgyűlési alelnökMinden elszántság mellé kellett persze a külső támogatás, az Uniós segítség is - tette hozzá - és köszönet illet minden támogatót is, továbbá Boda igazgató urat, akinek a kitartása nélkül ez a bővítés nem jöhetett volna létre. Bízhatunk benne – fejezte be -, hogy azok a gyerekek, akik mostantól ennek az intézménynek a falai közt tanulnak, fejlődnek, egy kicsivel közelebb kerülnek esélyeiket illetően a megye szerencsésebb részein élő társaikhoz. A megyei önkormányzat a beruházás technikai kivitelezésével is irányt mutat, hiszen az akadálymentes közlekedés, az energiatakarékos, környezettudatos, korszerű hőtechnika ebben az évezredben már az alapkövetelmények közé sorolható.
Végezetül Pleizer Lajos az intézmény vezetőit, tanulóit és a sárbogárdiakat arra biztatta, hogy használják ki mind oktatási, mind kulturális téren a korszerűsítés adta lehetőségeket, tanítsanak és tanuljanak lelkiismeretesen, csiszolják műveltségüket, mert így szolgálhatják a legjobban a saját, a városuk, a megyéjük és országuk érdekeit is!
  
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP