Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás

KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fájdalom és tisztelet - 1956
2010.10.22.

Már ma számos helyen ünnepségeket tartottak az 1956-os forradalom tiszteletére, a sort reggel 9 órakor a Püspökség imádságos megemlékezése kezdte a Bazilika 1956-os Emlékkeresztjénél...
A Bazilika falánál összegyűltek elsőként Balsay Istvánt, volt fehérvári polgármestert és megyei alelnököt hallgathatták meg.
A Bazilika falánál összegyűltek elsőként Balsay Istvánt, volt fehérvári polgármestert és megyei alelnököt hallgathatták meg.
(Tekintse meg ELSŐ FOTÓGALÉRIÁNKAT!)

Ezt követően megjelenítette egy 9 éves gyerek kitörölhetetlen benyomásait a városház előtti tüntetésről, melyen több mint tizenötször énekelték el a „boldogasszony anyánk” himnuszt, az „Asszonytüntetésről” a később kidobott hős-katona emlékműnél, a posta, a városháza, a Velence Szálló szétlőtt homlokzatáról, a pártház vörös csillagának letépéséről.
Ezt követően idézett Shvoy Lajos megyéspüspök emlékirataiból és más írásos tanúságtételekből, melyekből megismerhettük az 1956-os forradalom és szabadságharc székesfehérvári történéseit, hőseinek, áldozatainak cselekedeteit.
Emlékezzünk és emlékeztessünk az önfeláldozásra - mondta -, a bátorságra, hűségre, hősiességre, az áldozatkészségre. Emlékezzünk azokra az emberekre, akik elismerést, megbecsülést és dicsőséget szereztek a magyar névnek, Olyan dicsőséget, amely nem enyészik el, amíg magyarul mondják a Miatyánkat a Földön.
Hitet kell tennünk! A vérfolyam nem alvadhat az emlékezetben. Nem engedhetjük, hogy az emberek szívéből mára kikopjon ’56 emléke - folytatta. Nem hagyhatjuk, hogy október 23. és november 4. eszméi, gondolatai szürke történelmi tananyaggá váljanak, vissza kell adnunk ’56-ot a fiataloknak, mert 1848-at is inkább a fiatalok érezték legelőször magukénak, vissza kell adnunk mindenkinek, akinek legalábbis a szíve fiatal. Mert ismét fel kell emelni az országot!
Hitünket megvallva vállalnunk kell Székesfehérváron, Fejér megyében, az ismét felemelkedésre és néha csodára váró Magyarországon, az átalakuló Európában, hogy méltók legyünk a forradalom és szabadságharc eszméihez. Ezért imádkozunk alázattal, megújuló hittel, dacos akarattal, hordozva láthatatlan lobogóinkat! - fejezte be.



10 órakor az '56-osok tere emlékművénél, valamint a Szabó Palota falánál tartottak megemlékezést a Be4lvárosi I. István Középiskola Jáky József Tagintézménye diákjainak közreműködésével, itt a megyét Törő Gábor alelnök képviselte.
11 órakor két megemlékezés is volt, az egyik a Tóvárosi Általános Iskola ünnepsége volt, szintén az Emlékkeresztnél - Pleizer Lajos közgyűlési alelnök részvételével -, a másik a Ciszterci Szent István Gimnázium műsora a Magyar Király Szálló falán lévő emléktáblánál.
A diákok mindkét helyen rendkívül színvonalas műsorral emlékeztek meg '56-ról, a Magyar Király Szálló eseményeiről megtekintheti MÁSODIK FOTÓGALÉRIÁNKAT is.