Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Mindenki színháza
2010.10.26.
A város és a megye számos, nehéz sorsú gyermeke, fiatalja és felnőttje örülhet annak, hogy a Vörösmarty Színház idén is meghirdette "Thália tenyerén" jótékonysági bérletsorozatát...
Dicsérni való szerénységgel Vasvári Csaba igazgató szinte semmi időt nem szentelt a színház és a bérletsorozat "fényezésének", ahogy mondta, jó szívvel és szívesen adják ki bérleteiket azoknak, akik önerejükből feltehetően nem tudnának eljutni az előadásokra. Kultúrmissziójuk részének tekintik a dolgot, és sokkal fontosabbnak tartaná, hogy azokról a szervezetekről essen több szó, ahol erőn felüli erőfeszítéssel igyekeznek támogatni azok életét, fejlődését, mindennapjait, akik a legjobban rászorulnak erre.
Tavaly 11 különféle karitatív szervezet, alapítvány, intézmény jutott bérletekhez, idén kettővel több. A Vörösmarty Színház 2010/2011-es évadában a Thália Tenyerén bérletet a Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központja, a Széna Egyesület a Családokért, az Arany János Általános Iskola, a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány, a Fejér Megyei Szent György Kórház Pszichiátriája, a Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesület, az Egyházmegyei Hivatal, a Református Egyház, az Evangélikus Egyház, a Zsidó Hitközség, a Viktória Rehabilitációs Központ, az Együtt-Értük Alapítvány és az Alternatíva Mozgássérült Egyesület vehette át.
Összesen 453 darab bérlet talált gazdára, ezekkel a "Kaviár és lencse", "Az ügynök halála", a "Godspell", a "Macbeth" és a "Mágnás Miska" lesz látogatható a sorozatban.
A megajándékozott szervezetek szinte mind hasonló módon fogadták a színház ajándékát, hisz hasonló problémákkal is néznek szembe. Mint elmondták, azok, akik majd megjelennek az előadásokon, valóban nem tudnának másképp a színházba eljutni, hisz maguknak nincs igazán pénzük rá, és a róluk gondoskodó, őket segítő szervezeteknek is nyomasztóbb gondokat kell megoldaniuk. Pedig mind az ép vagy az értelmi fogyatékos gyermekek fejlődéséhez, mind a fogyatékkal élő vagy a hátrányos szociális helyzetű fiatalok, felnőttek és idősek, sőt az őket segítő szociális munkások, vékonypénzű pedagógusok, egyházi segítők méltó életéhez is ugyanúgy hozzá kellene tartoznia a kultúra élvezetének, mint szerencsésebb társaiknál.
Az első előadásra november 6-án kerül sor, és egyébként pedig - ahogy kérdésre megtudtuk - a bérletek átlagos "piaci" ára nagyjából tízezer forint lenne, így a színház akciója mintegy négy és fél millió forint értékkel járul hozzá a rászorulók kulturális fejlődéséhez!