Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Kis zenészeink Erdélyben
2010.11.08.
A Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola 34 diákja és 4 kísérő tanára 2010. július 30. és augusztus 6. között erdélyi tanulmányúton vett részt az Apáczai Közalapítvány támogatásával a "HATÁRTALANUL!" program keretében.
Az iskola pályázati úton nyert 1 068 450 Ft-ot az Alapítványtól, ami az utazás és a szállás költségeit fedezte. A Bakony Népzenei Együttes Egyesület további 100 000 Ft-tal járult hozzá az út költségeihez.
A tanulmányút célja a Szilágyság, Kalotaszeg és a Mezőség szellemi és tárgyi kulturális örökségével való megismerkedés, a hagyomány helyi őrzőivel való személyes találkozás volt. A zenei pályára készülő diákok az út során a közvetlen megérintődés által egészíthették ki, mélyíthették el addig megtanult ismereteiket - találkozások, közös éneklések, tapasztalatok, élmények segítségével.
Az úton szakmai segítségükre volt Kallós Zoltán, aki vendégszeretetével, szakmai tapasztalatával, jótanácsaival és önzetlen segítségével tette felejthetetlenné a Mezőségen töltött napokat.
Keszeg Barbara, 12. évfolyamos, csóri zongorista így számolt be élményeiről:
„Számomra az egyik legnagyszerűbb érzést az élő nótafákkal való megismerkedés nyújtotta. Leginkább az nyűgözött le, mikor a visai Lovász Zsuzsa néni Brigi unokája kristálytiszta díszítésekkel énekelt el nekünk egy népdalt. Azt a dalt, amit itt az iskolában évek munkája elsajátítani, ott már a 7 éves kislány is énekli. Beleszületett az élő néphagyományba, ezeket a dalokat hallja maga körül.
Közöttük járva gyakran úgy éreztem, hogy időgép nélkül teszek utazást a múltba. Az erdélyi magyarok olyan kincseket őriztek meg, amelyeket mi "magyarországiak" elfeledtünk volna nélkülük.”
Steiner Karolina, 10. évfolyamos népdalénekes, Vértesacsáról:
„Erdélynek van valami különleges, megfoghatatlan varázsa, ami megérint minden arra járó embert. A kellemes bizsergő érzést nem elsősorban a mindenki által ismert székelykapuk váltják ki, az emberek fogadnak minket úgy, mintha csak otthon lennénk. Így éreztük ezt egész utunk során - a szilágysámsoni pincénél egy nagy tányér finom gulyást kanalazva, számtalan templomot látogatva vagy a magyarvalkói dombtetőn énekelve.
Ez a tanulmányút számomra nem csak a nótafáktól való gyűjtésről, az ott élt híres emberekről, fontos eseményekről, helyi jellegzetességekről való tudás megszerzéséről szólt. Az énekesek, a hangszeres zenészek, a tanárok, minden utazónk egy nagy családban érezhette magát, az indulástól az elválásig.”