Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Hargita a Bartók Béla téren
2010.11.08.
Erdély tőlünk távoli zugában, Csíkzsögödön alkotott élete jelentős részében Zsögödi Nagy Imre, akinek gyönyörű képei 2011. január 23-áig tekinthetők meg a Csók István Képtárban.
Nagy Imre 1893-ban született és Budapesten végezte el a Képzőművészeti Akadémiát, majd negyed évszázadon át szülőhelyén festett. Bár 1949-től már Kolozsváron lakott, Csíkzsögödtől soha nem szakadt el egy percre sem. Ottani műtermébe 1976-os haláláig minden nyáron visszatért, és festette portréit, életképeit. Művészetéről - sok más elismerés mellett - 2005-ben posztumusz Magyar Örökség díjjal emlékeztek meg.
A megnyitón Demeter Zsófia múzeumigazgató mellett megszólalt Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda Megyei Jogú Város polgármestere, Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere és Szabó András főmuzeológus, a Nagy Imre hagyaték kurátora is.
Vargha Tamás személyes, szubjektív véleményeképpen elmondta, hogy Zsögödi Nagy Imre képei megérintették, egy olyan világba vitték el, ahol a festő szemével láthatja a vidék bukolikus báját és a robotba beleöregedett parasztasszony arcát is, az egész ártatlan és bűnös XX. századot.
De laikus szemlélődő énje mellett a politikusi is felhőtlenül örül - folytatta -, hiszen Zsögödi Nagy Imre látogatásával egy távoli, ám ismerős táj képei, arcai jöttek el hozzánk. Egy olyan vidék életének pillanatai, amelyet a szívünkben ugyan a magunkénak érzünk, de amelyet elszakítottak tőlünk. Vagy amelytől – és ez a tragikusabb – országát, anyanemzetét szakították el.
Örül hát - fejezte be -, hogy a megye múzeumából a kiállításlátogatók ezrei juthatnak el - legalább lélekben - a távoli Csíkba, élhetik át az érzést, hogy véreink, a nyelvünket beszélő, kultúránkat ápoló és gazdagító testvéreink laknak a messzi Hargitában.