MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Hallatták a hangjukat
2010.11.12.

Gazdasági Fórumot tartott a VOSZ és annak Fejér megyei szervezete a Megyeháza Dísztermében "Hallatjuk a hangunkat" címmel.



VOSZ Gazdasági FórumA tanácskozáson szó esett az érdekképviselet helyéről és szerepéről, a Szövetség álláspontjáról a kormányzati intézkedési terv eddig megismert elemeiről, az Új Széchenyi-terv vitairatáról és a Széchenyi Kártyáról, valamint a régió gazdasági potenciáljáról és lehetőségeiről.
Varga István, a VOSZ Fejér megyei elnöke
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Elhangzott például, hogy Magyarországon a környező országoknál is jelentősen alacsonyabb a foglalkoztatottak száma, tehát gazdaságélénkítő programokra van szükség. A 11 százalékos munkanélküliséget még a növekvő fogyasztás mellett is csak így lehet csökkenteni, és különösen nagy szükség van a termelő szektor megerősítésére - például állami beruházásokkal vagy a mezőgazdaság korszerűsítésével -, abban ugyanis csupán félmillióan dolgoznak napjainkban.

Mátrahalmi Tibor, önkormányzati irodavezető helyettesA Vargha Tamás, közgyűlési elnököt képviselő Mátrahalmi Tibor, önkormányzati és intézmény-igazgatási irodavezető helyettes elmondta köszöntőjében, hogy az új kormány nem kívánja a nagyberuházó óriáscégeket a mikro-, kis- és középvállalkozások kárára támogatni, sőt mindent meg kíván tenni azért, hogy azok hosszú távon, a foglalkoztatást és a termelést is tekintve, meghatározó szerepet tölthessenek be. Joggal fogalmazható meg az is, hogy az idehaza adózó, a nyereséget itthon megforgató, magyar polgárokat foglalkoztató vállalkozások termékei és szolgáltatásai ne csupán esélyegyenlőséget, hanem előjogokat is érdemeljenek, sőt kívánatos lenne, ha ezt a piaci versenyben is érvényesíteni lehetne...
Lehetőség van a hazai termék respektjének megteremtésében is - folytatta -, van itthon technológia, képzett szakembergárda, elő tudunk állítani megfelelő színvonalú magyar terméket, miért ne néznénk hát a cimkét, és miért ne részesítenénk előnyben a hazait?
Szükséges a termelő szféra megerősítése is - tette hozzá -, ezt a célt szolgálja hosszú távon a középfokú oktatás, a szakképzési rendszer célszerű átalakítása is. Megfelelő alapműveltségű, de a gazdaság igényeihez mért képzettségű és gyakorlatú, fiatal szakmunkások kinevelésére van szükség! E téren példaértékű lehet az az együttműködés, amit a megyei önkormányzat a Fejér Megyei Agrárkamarával illetve a Fejér Megyei Kereskedelmi- és Iparkamarával kötött szakképző oktatási intézményei dolgában. A megállapodás szerint a megye a szakképzési keretszámokat a kamarák javaslatait figyelembe véve állapítja meg, hogy azok jobban igazodjanak a piaci igényekhez.
A megyei önkormányzat minden munkatársa e célok eléréséért fog dolgozni - fejezte be -, hiszen jól tudják, hogy településeink mindennapjait és jövőjét – a legkisebb zsákfalutól a nagyvárosokig – az teszi kiszámíthatóvá, hogy helyi vállalkozásaik mennyire sikeresek, fejlődőképesek.

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP