Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Összejöttek a kutatók
2010.12.07.
A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából konferencia és könyvbemutató került megrendezésre november végén Székesfehérváron, a Hiemer-házban.
A "Tíz éves az MTA Regionális Kutatások Központjának Közép-Dunántúli Osztálya" című ünnepi programban a megnyitó és a köszöntő után a Közép-dunántúli Osztály megalakulásának és tízéves tevékenységének főbb állomásait tekintették át a résztvevők.
A megyei önkormányzat részéről a megjelenteket Mátrahalmi Tibor Intézmény-igazgatási irodavezető-helyettes köszöntötte, elmondva, hogy bár az emberekben van egy jó adag szkepticizmus a tudományos kutatásokkal kapcsolatban, tény az, hogy a kutatás alapvetően nem szaporítja, hanem megoldja a problémákat. Vagy legalábbis nagyobbakat old meg, mint amekkorákat közben generál.
Persze a nagy titkok mellett - folytatta - az embereket az is érdekli, hogy a települések fejlődésének, a munkaerőpiac változásainak, a gazdaság alkalmazkodásának mik a mozgató rugói, és hogy hogyan hathatunk ezekre a folyamatokra. Az emberek információkat szeretnének és válaszokat akarnak mindezzel kapcsolatban, a regionális központ pedig éppen e téren vizsgálódik. A megye önkormányzata és közgyűlése tehát köszöni azt a munkát a központ vezetőinek és munkatársainak, amit a térség fejlesztése érdekében végeznek.
Ezután a jubileumi rendezvény keretében került bemutatásra „A Kárpát-medence régiói" kiadványsorozat 12. kötete, a "Közép-Dunántúl” is. Az MTA Regionális Kutatások Központjának sorozata a Kárpát-medence régióinak évezred eleji helyzetét, térbeli folyamatait elemzi.
A kötet szerzői (sorozatszerkesztő: Prof. Dr. Horváth Gyula, a közép-dunántúli kötet szerkesztője: Prof. Dr. Szirmai Viktória) a munkájuk révén a régióhoz kötődő szakemberek: fiatal kutatók, doktorjelöltek, az MTA RKK NYUTI és a Közép-dunántúli Osztály munkatársai, geográfusok, közgazdászok, politológusok, szociológusok, történészek. A közép-dunántúli kötet áttekinti a régió történetét, a régió településhálózatának jellegzetességeit, a régió gazdasági és társadalmi jellegzetességeit, közigazgatási és politikai szerkezetét, valamint természeti és épített környezetét.