Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megújul a Gorsium Régészeti Park
2010.12.20.
Több, mint 800 millió Ft-ból fejleszti Fejér Megye Önkormányzata és a fenntartásában működő Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága a Gorsium Régészeti Parkot Tác határában.
A beruházás előzményeiről Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, a tervekről filmvetítés kíséretében Nádorfi Gabriella a régészeti park vezetője adott tájékoztatást a sajtó munkatársainak a Megyeházán.
A beruházás előzményeiről Vargha Tamás a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, a tervekről filmvetítés kíséretében Nádorfi Gabriella a régészeti park vezetője adott tájékoztatást a sajtó munkatársainak a Megyeházán.
„Quies Gorsiense – Gorsium, a kikapcsolódás antik szigete” – ezzel a címmel nyújtott be pályázatot 2008. februárjában a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága - kezdte Vargha Tamás megyei közgyűlési elnök. Fejér Megye Önkormányzata, és a fenntartásában működő Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága 2007 óta készül a Tác határában elterülő Gorsium Régészeti Park megújítására.
A beruházás az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-dunántúli Operatív Program keretében meghirdetett „Regio arculatát meghatározni képes turisztikai vonzerők támogatására” megnevezésű pályázat útján valósul meg. A támogatás összege: mintegy nettó 652 millió Ft, melyhez a Fejér Megyei Önkormányzat Közgyűlése által megszavazott 176 millió önrészt biztosított. A Támogatási Szerződést 2010. december 9-én írták alá, a megvalósítandó épület, védőépületek, műemléki rekonstrukciók, helyreállítások várhatóan 2012-re fejeződnek be.
A támogatás jelentős fejlesztéseket tesz lehetővé, ezzel új korszak kezdődik a Régészeti Park életében. A Gorsium Európában is kuriózumnak számító örökség, ezért a fejlesztése mindenképpen megérdemli a Fejér Megyei Önkormányzat támogatását, mert úgy vélem: hosszútávon ez egy jó befektetés – hangsúlyozta az elnök.
A római város maradványait őrző területen a fejlesztés részleteiről Nádorfi Gabriella, a régészeti park vezetője tartott előadást.
A pályázat keretén belül olyan projektelemek valósulnak meg, mint a Freskós-ház, a Lakomaterem pincéje, lakomaterem, kiépítésre kerül az erdőfal, majd a látogatók méltó fogadására látogató központot létesítünk, melyben állandó és időszaki kiállításokat bemutatására is lehetőség nyílik-hangsúlyozta a szakember. Mint mondta: a látogatóközpont energiatakarékos fűtési rendszerével, a látványraktár, a Zichy pince kiállítótere a téli időszakban is látogatható lesz.