Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A biztos dolgozik
2011.01.21.
A legutóbbi, soron kívüli közgyűlésen számolt be eddig tapasztalatairól, munkájáról Czakó Imre, a Fejér Megyei Szent György Kórház önkormányzati biztosa, aki december 1. óta tölti be ezt a posztot.
- Egyelőre részeredményekről tudok beszámolni, ám ezek rendkívül fontosak, hiszen ezek alapján készült el az intézkedési terv, s kezdődhet el a tényleges munka. A Szervezeti és Működési Szabályzatot már módosítottuk is: javult az intézményen belüli információáramlás, csökkentek a vezetői posztok, valamint rugalmasabbá vált a működés. Létszámstopot vezettünk be, csak a főigazgató és én engedélyezhetek ilyen lépéseket - mondta a Czakó Imre. A jó szakembereket nem engedhetjük el. Az adósságállomány jelenleg is meghaladja a kétmilliárd forintot, ebből határidőn túli 1,5 milliárd. Decemberben érkezett egy 800 milliós kormányzati segítség, amely jobbá tette a helyzetet, hisz ebből tudtuk finanszírozni az adósság egy részét, illetve a várólisták csökkenését is el tudtuk érni.
Több vizsgálat van folyamatban jelenleg is, mert a hatékonyság nem megfelelő. Az informatikai rendszer biztosított, mégis rossz az információáramlás, ezáltal a vezetői döntések, a reakcióidő lassú. A kórház kötelezettségeit is átvilágítottuk, itt is vannak pozitív jelek: szállítói szerződések esetében kedvezőbb ajánlatok várhatók, továbbá el fogjuk érni, hogy a szállítók ne tudják befolyásolni a döntéshozókat, mert azokból többnyire a kórház jön ki rosszul. A logisztika az intézményen belül korszerűtlen, a mozgás nehézkes. A gyógyszerellátás nem megfelelő, a kórházi patika nem versenyképes a többi gyógyszertárral. Kedvezőek tárgyalásaink az energiaszolgáltatókkal, elképzelhető, hogy hosszútávú szerződés esetén ők korszerűsítenék például a világítást az épületekben.
Mindenki által ismert tény, hogy többmilliárdos, nyertes pályázata van az intézménynek, amely az egyetlen kitörési pont a jövőre nézve. Sajnos, tervezési problémák adódtak, amelyeket sürgősen orvosolni kell, amelyben a közgyűlés segítségére is szükség lesz. A pályázat sikeres lebonyolítása mellett a szervezet- és menedzsment, valamint az ellátási struktúra ésszerűsítése lehet kitörési pont. Gondolkodunk megyei és megyehatárokon átnyúló együttműködésekben, amelyek szintén garantálhatják a sikeresebb jövőt.
Egy biztos, a kórház működése a jelenlegi formában tovább nem folyhat, mert akkor már a szakmai színvonal is romlani fog. Legfontosabb feladat a fizetőképesség megőrzése, ezen dolgozunk gőzerővel. A munka halad, de a látványos eredmények eléréséhez idő kell – összegezte eddig tapasztalatait Czakó Imre, akinek beszámolóját a közgyűlés tudomásul vette.