Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Államtitkári vizit a kórházban
2011.01.21.
Februárban hozza nyilvánosságra az egészségügyi ellátórendszer átalakítását célzó cselekvési tervét az egészségügyi államtitkárság, ezt megelőzően országjáró körútra indult Szócska Miklós államtitkár.
Tegnap a Fejér Megyei Szent György Kórházban is járt.A kilenc országos régiót érintő roadshow első állomása a Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyét magában foglaló nagytérség volt január 21-én, ahol az államtitkár a kórházfenntartó önkormányzatok vezetőivel is találkozott annak érdekében, hogy ismertesse a kormányzat átalakítási terveit az ágazatban.
Tegnap a Fejér Megyei Szent György Kórházban is járt.A kilenc országos régiót érintő roadshow első állomása a Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyét magában foglaló nagytérség volt január 21-én, ahol az államtitkár a kórházfenntartó önkormányzatok vezetőivel is találkozott annak érdekében, hogy ismertesse a kormányzat átalakítási terveit az ágazatban.
Az országjáró program állomásain az orvosokkal, egészségügyi szakdolgozókkal is találkozott az államtitkár.
- Az országos körút során alakítjuk ki az ősszel vitairatként ismertetett Semmelweis Terv végleges formáját, amelyhez eddig több mint 150 szervezeti, s harmincnál több egyéni vélemény érkezett. Az átalakítás elsődleges szempontja az, hogy a betegeknek mindentől függetlenül biztosítsuk az ellátáshoz való hozzáférést, de a betegút-átszervezés, a strukturális átalakítás az ellátórendszer valamennyi szintjét érinti majd – közölte Szócska Miklós.
Jelezte, az ellátórendszer nagytérségi-régiós átalakítására azért van szükség, mert megyei szinten nem elég hatékony az ellátás, a nagytérségi betegút szervezés azonban lehetővé teszi, hogy mozgósítsák majd a rendszerben még fellelhető tartalékokat.
Az államtitkár elmondta, intézmény nem zárhat be, de funkciót válthat, amelyet azonban nem fentről adott utasításokkal, hanem a rendszerbe beépített ösztönzőkkel akarnak majd elérni. Az országjárás éppen azt a célt is szolgálja, hogy mind a tulajdonos-fenntartó önkormányzatokkal, mind pedig a térségek szakembereivel egyeztessék, hol, milyen intézményre van szükség. Ezek kialakításánál egyébként elsődlegesen veszik majd figyelembe a már meglévő, természetes módon kialakult betegutakat is.
- A tervek szerint az ellátás első szintje a városi kórházak és járóbeteg központok lesznek, erre illeszkednének a megyei kórházak és szakkórházak, a harmadik szinten állnak majd az egymilliónál több lakost ellátó nagytérségi központok. Az ellátást a nagytérségi egészségszervezési igazgatóságok látják majd el, amelyek állami irányítás alatt állnak, de önállóan gazdálkodnak majd – tájékoztatott Szócska.
Hangsúlyozta, a Közép-dunántúli régió kórházainál a Pannon modell lehetőséget teremthet arra, hogy közös beszerzésekkel (műszerek, gyógyszerek, informatika) akár 20-30%-kal csökkentsék kiadásaikat. Az így elért megtakarításokat a dolgozók béreinek emelésére szánják.