MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Esélyt kapott a térség
2011.02.03.

Lezárult a „Fejlett szakképzés - térségi esély” névre hallgató, a Fejér megyei TISZK infrastrukturális fejlesztését célzó több, mint 600 milliós pályázat.



Tegnap tartották a projektzáró rendezvényt Dunaújvárosban, amelyen részt vett Pleizer Lajos, a megyei közgyűlés alelnöke és Tóth Erika képviselő, a TISZK társulási tanácsának elnöke is.
Fejér megye és Dunaújváros önkormányzata 2008-ban döntött úgy, hogy a fenntartásukban működő 11, szakképzéssel is foglalkozó középiskolából megalapítja a Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társulást, azaz a Fejér Megyei TISZK-et. A társulás tagjai: Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola (Dunaújváros), Dunaferr Szakközép- és Szakiskola (Dunaújváros), Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola és Kollégium (Velence), Eötvös József Szakképző Iskola és Kollégium (Seregélyes), Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium (Dunaújváros), Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (Dunaújváros), Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Sárbogárd), Rosti Pál Gimnázium Általános és Szakképző Iskola (Dunaújváros), Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (Dunaújváros), Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Pusztaszabolcs), Vajda János Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Szakiskola (Bicske).
- A TISZK feladata, hogy területén a szak- és felnőttképzést fejlessze, az erre fordítható állami, önkormányzati és uniós forrásokat hatékonyan használja fel, a munkaerő-piaci igényekhez rugalmasan alkalmazkodni képes intézményrendszert működtessen, ezekben olyan képzési struktúrát hozzon létre, amely révén emelkedhet a szakképesítéssel szakmájukban elhelyezkedni tudók száma – mondta el a tegnapi záróeseményen Tóth Erika, a TISZK társulási elnöke.
A több mint 600 milliós fejlesztés során olyan technikák, technológiák, gépek kerültek beszerzésre, amelyek a fenti célokat szolgálják. Tóth Erika hozzátette, a fenntarthatóság biztosítása lett az elsődleges feladatuk, illetve a szakmai képzések elindítása évről évre. Örömmel jelezte, hogy már felnőttképzésre is akkreditáltak, ezáltal nem csak a fiatalokat tudják segíteni, hanem az idősebbeket is. Kiemelte, a törvényi szabályozás kismértékben változott, de várhatók további módosítások is, amelyek komoly feladatokat jelentenek az egész menedzsment számára.
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP