Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fel kell pörgetni a gazdaságot!
2011.02.07.
Zsúfolásig megtelt a székesfehérvári Városháza nagyterme, mert a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség országjáró körútja a koronázóvárosba érkezett.
A szakemberek az Új Széchenyi tervet mutatták be, az érdeklődők között ott volt Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is.
Elsőként Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a résztvevőket, majd Radetzky Jenő a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szólt a megjelentekhez. Kiemelte, egyetlen vágyuk, hogy a helyi kis- és középvállalkozók minél nagyobb számban pályázzanak a Széchenyi terv forrásaira.
Petykó Zoltán az NFÜ elnöke hangsúlyozta, a 2007-2013 közötti ciklus felénél azt kellett megállapítaniuk, hogy a források 80 százalékát elköltötték, vagy lekötötték. Sajnálatosnak nevezte, hogy a gazdasági versenyképesség növelését, a foglalkoztatás bővítését célzó programok nem hozták meg a várt eredményeket. Éppen ezért, az Új Széchenyi terv pont ezekre fókuszál leginkább, például csökkenő adminisztrációval, megszűnő kétfordulós pályázatokkal. Kiemelten kezelik majd a mikro, kis és középvállalkozások támogatását, valamint a munkahelyteremtést. A pályázati kiírások két konstrukcióra már megtörténtek, következő blokk február 10-én, majd március 1-jén kerül kiírásra.
A kiírások széles skálán mozognak, a ROP kiemelt területként kezeli a gazdaságfejlesztést, turizmus, településfejlesztés, környezetfejlesztést, közlekedést és a humán infrastruktúra fejlesztését. A TÁMOP prioritásai ugyancsak a vállalkozásfejlesztés, foglalkoztatás bővítéssel társítva, valamint a tudomány és innováció fejlesztése a felsőoktatási szektorban.
A pályázati források összetétele önerő- hitel - támogatás. A forrásteremtést elősegítő kombinált mikrohitel program március 1-től él, általában vállalkozásfejlesztési alapítványok nyújtják a szolgáltatást. A nem mezőgazdasági vállalkozások10% önerő mellett az összes forrás maximum 60%-át kitevő mikrohitelt maximum 8 millió forintig vehetik majd igénybe.