Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Tehetséggondozás, kicsit másképp
2011.02.16.
A Fejér Megyei Önkormányzat Pápay Ágoston Általános Iskolája, Készségfejlesztő Speciális Szakiskolája és Diákotthona mindig is úttörőnek számított.
Legújabb kezdeményezésük alapján szintén érdemesek erre a titulusra…
- A Közoktatásért Közalapítvány által meghirdetett pályázaton intézményünk sikeresen vett részt, s ily módon 800 ezer forinttal támogathatja a tanév második félévében, a pályázat keretében kidolgozott Tehetséggondozó program megvalósítását. A „Tiszta forrás” pályázati program keretében értelmileg akadályozott fiatalokra adaptált mozgáskoordinációs program, néptánc oktatás és kézműves foglalkozások alkotják a komplex fejlesztés elemeit – adott szűkszavú tájékoztatást az intézmény vezetője, Orbánné Molnár Anikó.
Kérdésünkre elmondta, a projekt 30 órás lesz, és azzal a céllal igyekszenek megvalósítani, hogy a gyerekekben rejlő tehetség ne vesszen el. Az igazgató megemlítette, hogy a program keretében országosan egyedülálló foglalkozások is lesznek.
- Nem egyedi ez intézményünk esetében, hiszen Zenei Fejlesztési Programunk, amely 1998 óta létezik, szintén kevesek által alkalmazott technika. Az a lényege, hogy a sérült gyerekeknek színek segítségével tanítjuk meg a hangokat, amely zenei tanulásukat megkönnyíti. Visszakanyarodva a nyertes pályázathoz: a speciális mozgásfejlesztés lesz az egyik pillére. A módszert Somodi László szakedző dolgozta ki, és sikeresen alkalmazta ép, egészséges gyerekeken. Ez lesz az első alkalom, hogy más közegben kell a jó hatásoknak érvényesülnie, ezért kíváncsian várjuk az eredményeket – emelte ki Orbánné Molnár Anikó.
Nagy álmuk volt, lévén Martonvásáron van az intézmény, hogy néptánc oktatás is legyen lehetőség. Együttműködnek a helyi néptánc oktatókkal, s ez is beépül a projektbe. Jelenleg a válogatás zajlik, a kiválasztott gyermekek vehetnek majd részt a programokon, amely márciustól egészen a tanév végéig tart majd. A tehetségeknek lehetőségük lesz arra is, hogy a tanultakat megmutassák a közönségnek, méghozzá a hagyományos majálison.