Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Új városközpont Martonvásáron
2011.02.17.
Örömteli nap lesz február 18-a a martonvásáriak számára: ekkor adják át ünnepség keretében a megújult Városházát.
Martonvásár vonzó lakóhelyként és turisztikai célpontként is, ezért a városvezetés úgy vélte, ideje tevőlegesen is dolgozni azért, hogy a településközpont városi ranghoz méltó módon megújulhasson. A gazdasági, kulturális szükségszerűséget átérezve, ismerve az önkormányzat anyagi kondícióit, a testület úgy döntött, él az Európai Unió által biztosított lehetőséggel és pályázatot nyújtott be a Regionális Fejlesztés Operatív Program KDOP - 2009 - 3.1.1/C – „Kistelepüléseken településkép javítása” című kiírásra a városközpont egy-egy meghatározó elemének megújítása céljából. A nyertes pályázaton közel 100 millió forintot nyert a város, az összköltség 140 millióra rúgott.
A projekt meghatározó eleme volt a Polgármesteri Hivatal, a Városháza felújítása, átalakítása és bővítése. Az épület 100 négyzetméterrel kibővült, mely (a meglévők racionális felosztása mellett) két új irodahelyiséget, továbbá a tetőtér egy részében kialakított kiszolgáló helyiségeket jelent. Megvalósulhatott az ügyintézők szeparált, ügyfélbarát, adatvédelmi szempontoknak megfelelő ügyfélfogadása. Lehetőség nyílt az irattár – előírásszerű, bővítésre alkalmas módon történő – elhelyezésére. Lehetővé vált, hogy az esetleges új közigazgatási funkciók megjelenésével a hivatal megfeleljen az elhelyezési követelményeknek. Megtörtént az egyes épületrészek összekapcsolása, az átjárhatóság, korszerű ügyfélváró kialakítása.
Fontos szempont volt az energiaracionalizálás a projekt során. Éppen ezért valósult meg a homlokzat hőszigetelése, a nyílászárók cseréje hőszigetelt termékekre, a hatékony és szabályozható fűtési megoldás, a szabad térből nyíló irodák megszüntetése, az épületrészek összekapcsolása. Az átépítéssel járó, szükséges helyreállítások, közlekedési lehetőség, akadálymentesített megközelítés megoldása, a zöldfelület helyreállítása szintén részét képezte a projektnek. Az udvar, parkoló rendezése keretében új parkolóhelyek, biciklitároló, babakocsi tároló, szelektív hulladékgyűjtő kialakítása valósult meg.