Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
EURES menedzserek találkozója a megyeszékhelyen
2011.05.24.
2011-ben az EU soros elnökség révén Magyarországon, Fejér megyében és a megyeszékhelyen találkoznak az EURES menedzserek.
Fejér Megye Önkormányzata Fehérvárcsurgón látta vendégül az EURES elnevezésű európai állásközvetítő rendszer tanácsadóit, szakembereit, a helyszínen Pleizer Lajos a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntötte a vendégeket.
- A találkozó is azt tanúsítja, hogy a megye önkormányzata egy szükséges és hasznos kezdeményezés mellé állt. Mi, akik itt élünk Fejér megyében, büszkék vagyunk természeti kincseire, a Velencei-tó, a Vértes és a Bakonyalja nyújtotta látnivalókra, a tájra jellemző mezőgazdasági termékekre, történelmünk emlékeire, és hagyományainkra. Az itt élő emberek számára az is köztudott, hogy a megyében óriásiak a különbségek – köztük az elhelyezkedési- és fejlesztési lehetőségek, a keresetek, általában az életminőség tekintetében. Mi mégis titkon azért azt reméljük, hogy valamikor a belátható jövőben eltűnhet, vagy legalább is kisebbedhet a megye településeit elválasztó szakadék. Reális és jogos igény lenne pedig, hogy azoknak, akik Fejér déli részein, vagy bármelyik más, hátrányokkal küzdő területén élnek, ne kelljen a megélhetés kedvéért elhagyniuk otthonaikat. Ne kelljen a munka kedvéért se egy hétre, se napi 12-14 órás ingázásra elszakadniuk otthonról! Ne kelljen gyermekeiket óvodába, iskolába naphosszat idegenbe adniuk, ne kelljen orvosért, postáért, ügyintézésért fél napot utazniuk! Teremjenek a falvakban is olyan életerős vállalkozások, amelyek munkahelyet adhatnak a helyben élőknek, keresetet biztosíthatnak számukra, és szerencsés esetben termékeikkel, szolgáltatásaikkal szükségleteiket is kielégíthetik! Ugye nem olyan dolgok ezek, amelyek elérése irreális vágy lenne a részünkről? Azt hiszem, éppen ezért teljesen érthető, hogy nagyon nagy szükség van minden olyan kezdeményezésre, mint amit például az EURES menedzserek találkozója is képvisel. Kell, hogy országaink összehangolják erőfeszítéseiket, szakembereink kicseréljék tapasztalataikat, információikat, hogy elérhessék céljukat: polgáraik boldogulását. Meg kell ragadni minden lehetőséget. Hosszú távon kell gondolkodni, értékessé kell tenni a megye minden munkára fogható lakóját. No és nem utolsósorban, mindezek közben meg kell óvnunk környezetünket, a pillanatnyi érdekekért nem szabad feláldoznunk gyermekeink jövőjét. Kellenek az elszánt, a hazájuk, a maguk szűkebb pátriája irányában elkötelezett emberek, vezetők, és kellenek a fórumok, szervezetek, hogy ők eszmét, tapasztalatot cserélhessenek – hangoztatta a konferencia egyik jeles eseményének megnyitóján Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke.
Az egyes országokban dolgozó EURES tanácsadók folyamatos kapcsolatban állnak egymással. Magyarországon mintegy 20 nagyobb városban tevékenykednek EURES tanácsadók. A találkozó a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal, illetve a Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ közös szervezésében valósult meg.