Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A bajok forrásait keresik
2011.05.27.
Az idén 110 éves Fejér Megyei Szent György Kórház belgyógyászati osztálya szervezte meg az 56. Dunántúli Belgyógyász Vándorgyűlést Velencén.
- 1993 óta nem volt házigazda Székesfehérvár, tehát 18 év után fogadhatjuk a szakma legjobbjait Fejér megyében. Mivel kórházunk idén ünnepli fennállásának 110. évfordulóját, ezért kiemelten fontos számunkra ez a rendezvény – mondta bevezetőjében az esemény főszervezője, Gervain Judit.
Ezt követően Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, mint a házigazda intézmény fenntartója szólt az egybegyűltekhez.
- Herdertől származik a következő megállapítás: „Szerencsétlenségei révén jutott az ember legértékesebb javaihoz, és ezernyi felfedezés rejtve maradt volna előtte, ha nem ösztökéli felfedezésre a szükség.” Érheti-e nagyobb szerencsétlenség az embert, mint ha elveszíti egészségét, ha betegség gyötri testét, szellemét? Van-e új felfedezésekre ösztökélő nagyobb szükség, mint a halál fenyegetésével szemben az élet megőrzésének lehetőségeit kutatni? Ismerünk-e az emberiség számára fontosabb felfedezéseket, mint a betegséget legyőző gyógyító eljárásokat? Az egészséget helyreállító gyógyszereket? Az orvostudománynak azokat az eredményeit, melyek az emberi életet szolgálják?
„Szerencsétlensége révén jutott az ember legértékesebb javaihoz…”- állítja Herder. Elsorolni is nehéz lenne, mi mindent tart számon legértékesebb javaiként az ember – amíg egészséges. De érje utol a testi-lelki nyomorúság, a betegség! Nos, ezért soroljuk az emberiség legértékesebb javai közé a gyógyítás tudományát, a gyógyító orvost, akiben bízunk, akire rá bízzuk az életünket, akitől a magunk vagy szeretteink gyógyulását várjuk. Akit tudása és hivatása, az élet szolgálatának felelőssége különleges értékkel ruház fel. Nagyszerű feladat, áldozatos munka, elkötelezettség, hivatástudat – ezekkel a fogalmakkal szoktuk jelölni az orvosnak a társadalomban betöltött szerepét. Ám hogy szerepűket, hivatásukat maradéktalanul be tudják tölteni, tevékenységükhöz méltó körülményeket kell teremtenünk, elsősorban a magyar társadalom romló egészségi állapota okán. Nem utolsósorban olyan életpálya modellt kell kidolgozni, ami biztosítja a gyógyító orvoslás folytonosságát, a pályakezdők hazai pályán maradását. Tisztában vagyunk a feladattal: legértékesebb javaink megtartására törekszünk. Önöktől, az embert sújtó szerencsétlenségek elhárítóitól pedig azt kérjük, az országos bajokban is legyenek segítői a nehéz idők túlélésének – mondta Vargha Tamás.
Csernavölgyi István a Fejér Megyei Szent György Kórház főigazgatója kijelentette, nem csak házigazdaként, hanem belgyógyászként is érdekli a kétnapos konferencia. Itt most a szakmának hódolhatnak, de közben nem feledkezhetnek el a humánerőforrással kapcsolatos problémákról sem. Hangsúlyozta, a beteg-orvos kapcsolatban fontos a bizalmi légkör, amit a jó szakmai alapok nélkül nem lehet megteremteni. Ezt szolgálja ez a találkozó is.
A folytatásban Gógl Árpád volt egészségügyi miniszter vezetésével egészségpolitikai kerekasztal beszélgetés indult.
Tapasztalatait, elképzeléseit, véleményét megosztotta a hallgatósággal Sélleiné Márki Mária, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgatója, Kovács József, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának elnöke, Rácz Jenő, a Magyar Kórház Szövetség elnöke, Ertl Tibor, a PTE Képzési és Tudományos Bizottság elnöke, a MOTESZ elnöke, Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke, valamint Csernavölgyi István.
A két nap során egyébként a belgyógyász szakma valamennyi területét több előadással érintik.