Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megnyíltak a kamaszok
2011.06.27. 16:09
Sikeresnek ítélték a kortárs írók és művészek a „rendhagyó irodalomórákat”, ezért vélhetően szeptembertől folytatódni fog a programsorozat – erről tartottak sajtótájékoztatót ma délelőtt a Megyeházán.
- Az új közgyűlés két programot indított el az oktatási intézményekben: az egyik a drogprevenciós előadás-sorozat volt, amelyről már beszámoltunk, a másik pedig a rendhagyó irodalomórák volt. Azért tartottuk fontosnak, mert iskolai keretek között nehéz beszélni a kamaszok problémáiról, a szexről, a párkapcsolatokról. Egy-egy ilyen irodalomóra után azonban sokkal nyíltabban lehetett velük erről beszélgetni, amit az „óraadók” meg is fognak erősíteni – mondta elöljáróban Vargha Tamás megyei elnök.
Gerner Csaba, a székesfehérvári Vörösmarty Színház színésze elmondta, hét középiskolában (Fejér Megyei Önkormányzat Vajda János Gimnáziuma és Szakközépiskola és Szakiskolája - Bicske, Fejér Megyei Önkormányzat Táncsics Mihály Gimnáziuma – Mór, Fejér Megyei Önkormányzat Perczel Mór Szakképző Iskolája és Kollégiuma – Mór, Fejér Megyei Önkormányzat Szabolcs Vezér Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma – Pusztaszabolcs, Fejér Megyei Önkormányzat Petőfi Sándor Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma – Sárbogárd, Fejér Megyei Önkormányzat Eötvös József Szakképző Iskolája és Kollégiuma – Seregélyes, Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola és Kollégium – Velence) jártak, és mindenhol nagyon pozitív tapasztalatokat szereztek. Az írók és költők művein keresztül próbáltak eljutni az említett problémákhoz, és emellett a kortárs irodalmat is igyekeztek megszerettetni a gyerekekkel.
- Az irodalom, ahogy növünk, egyre több gyümölcsöt ad nekünk, s az árnyéka megóv bennünket a melegtől – fogalmazott Gerner Csaba, majd hozzátette, szeretnék folytatni szeptembertől a programot, mert van rá igény, hogy a kamaszokkal az őket leginkább foglalkoztató témákról nyíltan, őszintén, az irodalom segítségével beszélgessenek. Kiemelte, minden iskolában találtak olyan tehetséges fiatalt, aki eddig csak a fiókjának írogatott verseket, prózákat.
- El kell hitetnünk a kamaszokkal, hogy nincsenek egyedül. Az órák a tervezett 45 perc helyett többnyire 75-80 percesek voltak, mert addigra sikerült mindenről beszélnünk, addigra nyíltak meg igazán. Próbáltunk jövőképet mutatni nekik a versek, novellák, drámák segítségével, amelyekben sokszor magukra ismerhettek, hiszen a kortárs szerzők is velük egykorúak – hangsúlyozta Tallér Edina, majd Húsevő című novellájából felolvasta a Tükör című fejezetet.
A sajtótájékoztatón egy másik kortárs írónő, Kupa Júlia is felolvasta egy rövid írását, amelyből szintén kiderült: a mai fiatalok nyelvén íródott, így könnyebben befogadható számukra.