Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megújul a rendelő épülete
2011.06.29.
Több mint félmilliárd forintból kezdődött épületenergetikai fejlesztés a Fejér Megyei Szent György Kórház rendelőjén és diagnosztikai épületén.
- Olyan pályázati struktúrát építettünk fel az elmúlt időszakban, amely mind infrastrukturális szempontból, mind humánerőforrás tekintetében jelentősen javítja az intézmény helyzetét. Ősszel fejeződik be a sürgősségi osztály felújítása, emellett van egy nyolcmilliárdos, struktúraváltást elősegítő nyertes pályázatunk, amelynek révén a szállóépület bővülhet jelentősen. Nyertünk egy humánerőforrás pályázaton is, amely értelemszerűen az ilyen irányú gondjainkat enyhítheti. Előkészítés alatt van egy konzorciumi pályázat, amely három megyében rehabilitációs fejlesztést tenne lehetővé. Ebbe a sorba kiválóan illeszkedik az energiahatékonyságot növelő beruházás, amelyet nagy örömmel fogadtunk – mondta dr. Csernavölgyi István, a Fejér Megyei Szent György Kórház főigazgatója.
Bartha Lóránt, az intézmény műszaki vezetője, a projekt menedzsere hozzátette, 2011. március 31. napján adták át a munkaterületet a kivitelezőnek, az ÉPKAR Zrt.-nek, aki megkezdte a kivitelezési munkákat. A szakrendelőt 1983-ban tervezték, 1990 őszén adták át, az első beteget pedig 1991. január 5-én fogadta. A diagnosztikai szárny ennél fiatalabb: 1986-ban tervezték és 1993-tól kezdődően, két éven keresztül folyamatosan zajlott átadása.
- Elavult épületekről van szó, amelyek több területen újulnak meg. Mintegy 1700 ablak cseréjére kerül sor, 4000 négyzetméternyi hőszigetelést kap a homlokzat, a 4500 négyzetméteres lapos tetőn pedig hőszigetelést és vízszigetelést végeznek. A fűtési rendszer két részletben újul meg: egyrészt 580 radiátor kap szabályzószelepet, amelynek révén a kórtermek hőmérséklete szabályozható lesz, másrészt a napos déli és az árnyékos északi oldal külön-külön temperálhatóvá válik. Komoly feladat a folyamatos munkavégzés mellett a felújítás elvégzése, de például a kivitelező vállalta, hogy a rendelőkben hétvégenként végzik el a nyílászárók cseréjét – hangsúlyozta Bartha Lóránt.
A Fejér Megyei Szent György Kórházban folyó KEOP-5.3.0/A/09-2009-0069 számú „Fejér Megyei Szent György Kórház Diagnosztika és Rendelő épületrész hőszigetelés, ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, hővisszanyerő szellőzés” című projektre az elmúlt évben nyert a kórház 416 milliós támogatást, amelyhez az önrészt a Fejér Megyei Önkormányzat biztosította. A beruházás teljes összköltsége több mint 558 millió forint. Az átadásra várhatóan 2011. szeptemberében kerül sor.