Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Szükség van a járásokra
2011.06.29. 14:23
A Fejér Megyei Kormányhivatal féléves munkáját értékelte sajtótájékoztatóján Dorkota Lajos kormánymegbízott.
- Január 3-án, Fejér megyében két helyszínen, Székesfehérvár megyeszékhelyen és Dunaújvárosban nyíltak meg a kormányablakok, az integrált ügyfélszolgálati irodák. Székesfehérváron 9, Dunaújvárosban pedig 5 ügyfélszolgálati munkatárs dolgozik kétműszakos beosztásban. Június 27-ig Székesfehérváron 2849, Dunaújvárosban pedig 2689 ügyfél jelent meg személyesen a kormányablakban, vagyis, kevesebb, mint hat hónap alatt összesen 5538 ügyfélnek segítettek ügye elintézésében Fejér megyében. Mivel gyakran előfordul, hogy egy ügyfél több ügyben kér segítséget a kormányablak munkatársaitól, ezért az ügyek száma meghaladja a megjelent állampolgárok számát. Székesfehérváron 3216, Dunaújvárosban pedig 3390 ügyben jártak el az integrált ügyfélszolgálat munkatársai 2011. június 27-ig. Ez 6606 ügyet jelent, kevesebb mint hat hónap alatt – tájékoztatott Dorkota Lajos.
Székesfehérváron az egyéni vállalkozókkal kapcsolatos ügyintézés az egyik leggyakoribb ügyfajta, valamint 2011. április 1-től nagymértékben megnövekedett a családtámogatási ellátások iránt benyújtott kérelmek száma, mivel a Magyar Államkincstár helyi kirendeltsége jelentős mértékben leszűkítette az ügyfélfogadási idejét. Dunaújvárosban nagy várakozással és örömmel fogadták az állampolgárok a kormányablak létrejöttét, mivel a városban a Magyar Államkincstár, és a Nyugdíjbiztosító Igazgatóság nem rendelkezik kirendeltséggel, valamint az Egészségbiztosítási Pénztár helyi kirendeltsége is csak heti két nap tart ügyfélfogadást. Márciustól két új ügykörrel bővültek az integrált ügyfélszolgálati irodák hatáskörei, az állampolgársági kérelmek átvételével és az Új Széchenyi Tervvel kapcsolatos tájékoztatási feladatokkal.
Dorkota Lajos szerint, Dunaújváros példája is jól mutatja, hogy az emberekhez minél közelebb kell vinni az ügyintézést. Ezért ősszel a Parlament dönt a járások létrehozásáról, Fejérben várhatóan 10-13 járási kormányhivatal és ügyfélszolgálat lesz. A tervek szerint, azon a településen, ahol most okmányiroda van, ott lenne a járási központ is. Ez alól csak Gárdony és Velence kivétel, mert egymástól 3 kilométerre biztosan nem lesz két járási kormányhivatal. Döntés ebben az ügyben sincs még.
- Nagy munkát igényelt a 16 - addig önálló – szakigazgatási szerv összevonása, de a visszajelzések jók. A következő napokban minden szerv határozott időre kinevezett vezetőjével értékeljük a fél évet, majd július közepéig dönteni fogok a régi vagy új vezetők személyéről – tette hozzá a kormány megbízott.