KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Tűzoltók versengtek a nagy melegben
2011.07.12.

Hétvégén rendezték meg az I. Országos Kismotorfecskendő- Szerelési Bajnokság újabb fordulóját, ezúttal Sárosdon, ahol falunapot is rendeztek egyben.

A sárosdi rendezvényt megtisztelte jelenlétével Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke. A tűzoltóversenynek a Sárosdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület volt a házigazdája. A községi sportpályán megrendezett viadal a bajnokság 5. fordulója volt. A hétvégére elrendelt hőségriadó ellenére a szervezőknek balesetmentes versenyt sikerült lebonyolítaniuk. A versenyen 45 futamot izgulhattak végig a részt vevők retro és modern kategóriában.
Modern kategóriában első helyezést ért el Zalaegerszeg HÖT csapata 28,70 mp-es időeredménnyel, második lett Vál ÖTE csapata 31,11-es eredménnyel, és a dobogó harmadik fokára 31,26-os eredménnyel Sárbogárd HÖT csapata került. A retro kategóriában nagyobb és szorosabb volt a verseny itt első helyezet Kaba ÖTE csapata lett 36,61-es időeredménnyel, második lett Vál ÖTE csapata 36,63-es eredménnyel és harmadik helyezést ért el 37,80-as eredménnyel Zalaegerszeg HÖT csapata. Az első hely sorsa 2 század másodperc különbséggel dőlt el...
A sárosdi futam különlegességét az adta, hogy a versenysorozat a IX. Sárosd Napok rendezvénnyel került összevonásra, így délelőtt a településen élők főzőversenyén szurkolhattak az ide látogatók, míg a fiatalabbaknak bohóc csalt mosolyt az arcára. Délután az ünnepélyes eredményhirdetés után vette kezdetét a nagyszínpadi program, ahol fellépett a tűzoltók tiszteletére a Flórián Band. Xantus Barbara és Brunner Márta Abba show-t adtak elő, majd a bál előtt igazi latin hangulatot varázsolt a Fivérek zenekar.