Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Kulturális Örökség Napjai a megyeszékhelyen
2011.09.13.
Fejér megye is gazdag programot kínál az idei Kulturális Örökség Napjai rendezvényen, amelyre szeptember 17-én és 18-án kerül sor – derült ki az erről tartott székesfehérvári sajtótájékoztatón.
- Idén több mint 800 helyszín és 300 sétaútvonal csatlakozott a kezdeményezésünkhöz. A nagy érdeklődést jelzi, hogy a jelentkezési határidő után is sokan regisztráltak, őket is befogadtuk. Idén nem lesz kiemelt téma, „1000 magyar ház” címmel mutatunk meg minél több kulturális örökséget 301 településen. Új programpont a „Magyarázom a házam”, amelynek keretében magánemberek mutatják meg lakásuk rejtett kincseit – tájékoztatott Tamási Judit, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke.
Hozzátette, szíve szerint mindenhová elmenne a két nap során, de ez nem lehetséges. Jelezte, Fejér megyében szívesen megnézné a székesfehérvári ortodox templomot, a fehérvárcsurgói és az iszkaszentgyörgyi kastélyokat.
- Székesfehérvár városának nagy megtiszteltetés, hogy vendégül láthatja a KÖN országos nyitórendezvényét. Így mód nyílik arra, hogy megmutassuk azokat az értékeinket, amelyekre székesfehérváriként annyira büszkék vagyunk. Azt gondolom, a 2013-as emlékév egyik legfontosabb bevezetőprogramja lesz a pénteki nyitókonferencia – fogalmazott Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki felhívta a figyelmet arra is, hogy a város egyik legnagyobb értéke, a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb átadás néhány hét múlva megtörténik.
- Fejér megyében összesen 30 helyszínre invitáljuk az érdeklődőket, persze, ennél sokkal több emlékünk van a múltból. A Fejér Megyei Önkormányzat is örömmel csatlakozott a kezdeményezéshez, s örömmel mutatja be legnagyobb kincsét, a Fejér Megyei Levéltár megújult épületét. A felújítás 2006-ban indult, s várhatóan 2012-ben kerülnek beépítésre a működtetést biztosító berendezések, s utána nyithatja meg kapuit. De addig is lehetőség nyílik arra, hogy bárki szakszerű idegenvezetés mellett megtekintse ezt a csodálatos épületet az adott napokon 10-18 óráig. A Megyeházát idén nem nyitjuk meg, de ennek oka van. Jövőre lesz ugyanis 200 éves évfordulója az épületnek, amelyet Pollack Mihály tervezett, s akkor szeretnénk nagyszabású rendezvénnyel emlékezni – emelte ki Pleizer Lajos, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, aki két helyszínt javasolt: a lajoskomáromi pincesort és a sárosdi Sallai László népi iparművész munkáit bemutató tárlatot.
A folytatásban előbb Dragonits Márta ismertette a KÖN-hoz kapcsolódó Szakrális Művészetek Hete fesztivált, amelynek során a templomok éjszakájára és számos zenés rendezvényre kerül sor. A liszt-évhez kapcsolódva minden templomban egy-egy Liszt művet is előadnak.
A programhoz idén csatlakozó Bódvalenke arról híres, hogy a házak falán freskók találhatók. Ezeket ismertette Pásztor Eszter projektvezető, aki elmondta, a világon egyedülálló a bódvalenkei freskófalu, amelyet mindenképpen megtekintésre érdemesnek tart, s ajánlotta mindenki figyelmébe.
2007 óta a művelődési házak is csatlakoznak a Kulturális Örökség Napjához, méghozzá úgy, hogy akkor szervezik meg a KÉN Kultúrházak éjjel nappal rendezvényt.