Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Középpontban Csók István munkássága
2011.09.15.
Ma rendezik meg a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága-Szent István Király Múzeum és a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény által közösen rendezett Csók István festőművész életművét bemutató tudományos konferenciát Székesfehérváron, a Hiemer-házban.
A konferencia védnöke Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. A megjelenteket ma délelőtt Demeter Zsófia, megyei múzeumigazgató köszöntötte. Beszédében hangsúlyozta, nagyjából három dologra épül a Csók-kiállítás, és az azt körülvevő rendezvények. Egyrészt megelőzte egy alapos anyaggyűjtés, majd sok helyről egy helyre szállították a festményeket, a festő életét bemutató relikviákat, végül pedig a konferencián elemzik a kutatásokat. Amennyiben sikerül a tárlatról könyvet készíteni, az csak plusz lesz.
- Több ritkaságot említenék a tárlattal kapcsolatban. Egyrészt ritkaságszámba megy, hogy a láthatótól (kiállítás) a láthatatlanig (kutatási eredmények) minden egyszerre megjelenik egy ilyen nagyhatású művész kapcsán. Itt most egy kötetlen beszélgetésre nyílik lehetőség az eredményekről, ami közelebb vihet minket Csók Istvánhoz – emelte ki Demeter Zsófia.
Jelezte, egyelőre kevés iskolai csoport látogatta a kiállítás, pedig mind a székesfehérvári, mind a megyei fenntartású iskolák diákjainak ingyenes a belépés!
A folytatásban Kovács Péter művészettörténész vezetésével zajlott a konferencia. A délelőtti programban előadást tartott Kovács Ágnes (ELTE BKT), Révész Emese (Magyar Képzőművészeti Egyetem), Szacsvay Éva (Magyar Néprajzi Múzeum) és Jurecskó László (Missionart Galéria). A délutáni szekcióban, Szűcs Erzsébet művészettörténész vezetésével Millisits Máté (ELTE BTK, PHD), Molnár Eszter (Petőfi Irodalmi Múzeum) Kalmár Ágnes (Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely) tartott előadást a házasságkötő teremben. Aki a kiállítást szakvezetéssel kívánta megtekinteni, Révész Emese irányításával ezt is megtehette. A programot 16 órától kerekasztal-beszélgetés zárja, amelyen részt vesz, s Csók István munkásságának változó megítéléséről értekezik Gärtner Petra (Szent István Király Múzeum), Király Erzsébet (Magyar Nemzeti Galéria), Nemes Péter (Nemes Galéria), Révész Emese (Magyar Képzőművészeti Egyetem) és Rieder Gábor (Artportal, Artmagazin).