Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Több mint tízezren látták a Csók-kiállítást
2011.10.18.
Példaértékű összefogásként, sikerként értékeli a „Bálványok és démonok” című tárlatot a Csók István Képtár és a Városi Képtár – Deák Gyűjtemény.
Az április 16-a és október 2-a között bemutatott, egyedülálló kiállítást több mint tízezren tekintették meg, a kísérő programok keretében rendezett gyermekfoglalkozásokon és a tárlatvezetéseken ezernél is több látogató vett részt. A festő alkotásait 2012 tavaszától Balatonfüreden láthatja a közönség, addigra elkészül a székesfehérvári kiállítás eredményeit és képanyagát bemutató tanulmánykötet is.
Csók István a 20. század egyik legjelentősebb képzőművésze, az életöröm festője. Életművét utoljára 1965-ben láthatta együtt a közönség Budapesten, a Magyar Nemzeti Galériában. A székesfehérvári kiállítás apropója volt, hogy a méltatlanul elfeledett művészt újra felfedezze a közönség, műveit új összefüggésekben mutassák be a látogatóknak. Fejér megye híres szülötte előtt tisztelegtek azzal, hogy a művész halálának 50. évfordulójára időzítették a tárlatot, ami Székesfehérvár és Fejér Megye Önkormányzatának példás összefogásaként, illetve magángyűjtők és vállalkozók támogatásának köszönhetően jött létre. A vállalkozás sikerét jelzi, hogy a tárlatot 10.694 látogató tekintette meg. A két kiállítótérben, a Csók István Képtárban és Városi Képtár – Deák Gyűjteményben összesen 112 alkotást mutattak be, melyeket 8 közgyűjteményből, valamint 15 magángyűjteményből kölcsönöztek a szervezők. A kiállításhoz számos kísérő programot kínáltak: a 45 tárlatvezetésen, 18 gyerekfoglalkozáson több mint ezer érdeklődővel osztották meg a szakértők a művészről szerzett ismereteiket. Előadásokkal, konferenciával, koncerttel, valamint egy izgalmas, a kiállítás anyagára reflektáló plakátkiállítással tették még színesebbé az életmű-kiállítást. A két kiállítótér a „Múzeumok éjszakája” rendezvény egyik leglátogatottabb helyszíne volt Székesfehérváron.