MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Több, mint 1 milliárdos fejlesztés a megyei kórházban
2011.10.26. 13:50

Két jelentős projekt sikeres zárása eredményeként tartottak ma délelőtt ünnepséget a Fejér Megyei Szent György Kórházban.



A beruházások során a sürgősségi betegellátáshoz szükséges fejlesztés és eszközbeszerzés,a kórház  diagnosztika és rendelő épületrészének pedig hő és fűtéskorszerűsítése valósult meg. Az átadási ünnepségen részt vett Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, az intézmény fenntartója, Mogyorósi András, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium főosztályvezetője, Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, Gógl Árpád volt egészségügyi miniszter, valamint Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója.
 
 
 
A két befejezett pályázat közül az egyik a TIOP-2.2.2-08/2-2009-0011 azonosító számú „Sürgősségi betegellátás SO1 kialakítás, fejlesztés és kapcsolódó eszközbeszerzés a Fejér Megyei Szent György Kórházban” című volt, ebből egy kétszintes 707 négyzetméteres új épület létesült a diagnosztika és hotel épületek közötti udvarban, 8 vizsgáló készült nagyméretű váróval az emeleten, személyzeti és kiszolgáló helyiségek a földszinten. Felújítottak 574 négyzetméter alapterületű épületrészt. A mentőfeljáró részleges lefedése megtörtént, a helikopter leszálló világítási rendszerének korszerűsítése, pályafelület felújítása, valamint 28 új orvosi gép-, műszer beszerzése is megvalósult. A projekt összköltsége 594 millió forint volt, ebből 534 millió a támogatás és közel hatvanmillió az önerő, amelyet a Fejér Megyei Önkormányzat biztosított. Az építési beruházás értéke bruttó 386 millió volt, ebből 146 millió a rekonstrukció, 240 millió pedig az új épület építése. A gép-műszer beszerzés értéke bruttó 95 millió forint volt.
- A bővítés révén, a nagyobb területen elhelyezkedő osztály lehetővé teszi, hogy „egykapus” sürgősségi beteg beléptető, osztályozó- és betegellátó rendszer működhessen. Az „egykapus” rendszer azt jelenti, hogy a sürgősségi betegellátást igénylő beteg mindig ezen a kapun lép be és a belépést követően a magas szakmai felkészültségű személyzet a beteget aktuális állapotának megfelelően besorolja egy ellátási szintbe, és ennek a protokollnak megfelelően kezdik meg az ellátást. A sikeres gyógyító munka érdekében elengedhetetlenül fontos az osztályok megfelelő műszerezettsége, felszereltsége, hiszen ezen az osztályon a beteg életét és további sorsát eldöntő vizsgálatok és kezelések kezdődnek. Az elnyert pályázati összeggel most lehetőség nyílt arra, hogy a korábbi műszerparkot felújítva, kiegészítve a betegek számára magasabb színvonalú ellátást nyújthassunk. A lélegeztető gépek, monitorok, defibrillátorok a legsúlyosabb állapotú betegek számára adnak lehetőséget a gyógyulásra. A gyors diagnózist elősegíti a helyszíni betegvizsgálatot lehetővé tevő ultrahang és röntgen készülék. További speciális vizsgálatok (endoszkópos beavatkozások, beteg testhőmérséklet szabályozás) elvégzésére is érkeztek új eszközök. A beruházás/kivitelezés ideje alatt bevezetett rendkívül intézkedések sem a betegellátásban, sem a kórház épületeinek megközelítésében nem okoztak fennakadást – tájékoztatott Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója.
 
 
 
Hozzátette, a kórház az új menedzsment vezetésével megfordította a korábbi trendet. Az eladósodottság irányából az adósságcsökkentés felé mozdult el. 3,6 milliárd forintos adósságállományból mára 2,2 milliárd maradt, ami 1,4 milliárdos megtakarítást jelent. Ezt az intézmény változatlan gazdasági körülmények közepette, önerőből hajtotta végre.
A másik fejlesztés a KEOP-5.3.0/A/09-2009-0069 keretén belül, a „Fejér Megyei Szent György Kórház Diagnosztika és Rendelő épületrész hőszigetelés, ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, hővisszanyerő szellőzés” címmel zajlott. A projekt összköltsége 558,6 millió forint volt, a támogatás mértéke 74,49 %, amely összegszerűen 416,1 millió forintot jelentett. A Fejér Megyei Önkormányzat biztosította az önerőt, amely 142,5 millió forintot tett ki. A munkálatok során 1700 ablakot cseréltek le redőnnyel, szúnyoghálóval együtt, 4000 négyzetméternyi homlokzatot szigeteltek, a 4500 négyzetméteres lapos tetőt víz- és hőszigetelték. Kicseréltek 72 darab bevilágító kupolát, emellett a fűtést is korszerűsítették. 580 szabályozható radiátorszelep párt cseréltek, beépítettek 83 strangszabályzót, 4 hőmennyiségmérőt és 20 klímaegységnél hő visszanyerő szellőzést alakítottak ki.
 
- Az átlagos emberi életben ritkán fordul elő, hogy örömmel sietünk a kórházba, talán csak egy gyermek születése vagy betegünk gyógyulása ad okot az örömre – abban az intézményben, ahová leginkább egészségi panaszokkal érkezünk. Ez a nap azonban rendkívüli: örömteli és ünnepi esemény. Befejeződött a diagnosztikai és rendelőintézeti épületrész 2010-ben kezdődött energetikai fejlesztése, valamint a sürgősségi betegellátás kialakítása, fejlesztése, a szükséges eszközök beszerzése. A munkálatok nyomán gazdaságosabbá vált a rendelő épülete, kellemesebb munkakörülmények teremtődtek a gyógyítóknak, és a vizsgálatokra váróknak egyaránt. Korszerűbb eszközökkel szolgálja az életmentést a sürgősségi betegellátás új rendszerének kialakítása. A megújulás a megye és a város polgárainak gyógyulását – gyógyítását segíti, egészségügyi ellátását szolgálja,- értelemszerűen közös az örömünk. A Megyei Önkormányzat számára pedig megtisztelő feladat, sőt kötelesség volt a megvalósításhoz szükséges önrész biztosítása. A Fejér Megyei Szent György Kórház valamennyi munkatársa valamint a megye és a város polgárai nevében is szeretném kifejezni reményünket, hogy a következő években is lesz mód és lehetőség további fejlesztésekre, a gyógyító munka hatékonyságának növelésére – hangsúlyozta köszöntőjében Vargha Tamás.
 
 
 
Mogyorósi András elmondta, hogy a  most átadott fejlesztések teljes mértékben megfelelnek a mai kor követelményeinek. Cser-Palkovics András jelezte, elvárja a város, hogy a megyeszékehelyen megtermelt és befizetett adóból visszakerüljenek pénzek az egészségügyi ellátásba Székesfehérváron, amelyekből a Fejér Megyei Szent György Kórház tovább fejleszthető. Versenyképességi kérdés a további fejlődés, mert a befektetők első kérdéseinek egyike az egészségügyi ellátás helyzete.  
 
 
A beszédek elhangzását követően a szalag átvágása következett, majd a projektvezetők bemutatták a fejlesztéseket, amelyek valóban európai színvonalúak.
 
 
A képre kattintva galéria nyílik meg >>> 
 
 
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP