Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Önkormányzat ünnepségén jelen volt dr. Molnár Krisztián, Fejér megye főjegyzője, dr. Kovács Zoltán aljegyző, Mátrahalmi Tibor, a Fejér Megyei Önkormányzat Humánszolgáltató főosztály vezetője, Mahlerné Köfner Anikó, a Fejér Megyei Közgyűlés Intézményfenntartó Bizottsága elnöke, Szilasy Katalin, a Fejér Megyei Önkormányzat Integrált Szociális Intézmény igazgatója, Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központ igazgatója, Malomvári Klára, a Fejér Megyei Önkormányzat Óvodája, Általános Iskolája, Speciális Szakiskolája, Diákotthona és Gyermekotthonának igazgatója.Az ünnepségen Vargha Tamás megyei közgyűlési elnöke, a szociális intézmények fenntartója köszöntötte a megjelenteket.
- Az Önökkel való találkozásra készülve, gyűjteni kezdtem a munkájukra jellemző, a szociális munkában elengedhetetlen tulajdonságokat. Mivel a társadalom peremére szorult, krízis helyzetbe került, a konfliktusok kezelésére egyedül gyenge vagy képtelen emberek között dolgoznak, az empátia képessége, készsége a szociális munka egyik alapvető szakmai sajátossága. A szenvedést enyhíteni, vigaszt nyújtani az tud, aki képes együtt érezni. A megromlott élethelyzeteket jó irányba fordítani, egyenesben tartani, a konfliktusokat kezelni pedig csak a határozott, felelős, céltudatos munkatárs képes, aki végül támogatott kliensével együtt célba is ér. Ahhoz pedig, hogy az elesett, munkából, családból kihullott embereket felvértezzék saját sorsuk változtatásának képességével, - sőt! – hogy személyes döntésük alapján önállóan is képesek legyenek problémáik megoldására – nos, ehhez kiváló pedagógiai érzékre, embert formáló képességekre van szükségük a szociális munkásoknak. Az embertelenné váló világban az elesettek, a megszomorítottak szeretete és tisztelete mindnyájunk kötelessége lenne, Önök ennek gyakorlati megvalósítását vállalják – mindenféle megkülönböztetés nélkül. A Szociális Munka Napja tiszteletadás egy olyan munkaterület és munkásai előtt, amelynek jogi hátterét már Szent Istvánnak az özvegyeket és árvákat védelmező törvénye megfogalmazta. Ma is elsőrendű feladatunk az együttműködés, a munka támogatása minden lehetséges eszközzel megyei és városi szinten egyaránt. Megtisztelő feladatom, hogy köszönetet mondjak és a munkájukat elismerő okleveleket átadjam – mondta beszédében Vargha Tamás.
Majd az elnök Szociális Munka Napja alkalmából elismeréseket adott át és gratulált a megyei önkormányzat fenntartásában működő Integrált Szociális Intézmény, Gyermekvédelmi Központ, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon és az Integrált Szociális Intézmény vezetői javaslatára, a munkavállalók magas színvonalon végzett szakmai tevékenysége, példamutató emberi magatartása alapján.
Elnöki dicséretében részesültek és okleveleket vettek át az integrált szociális intézmény dolgozói közül:
- Ganglné Nagy Valéria
- Lengyel Lászlóné
- Baloghné Tóth Krisztina
- Horváth Tünde
- Nagy Kálmán
- Bozsoki Anka Brigitta
A gyermekvédelmi központ dolgozói közül:
-Tóth Lászlóné
-Terpóné Molnár Éva
-Tömör Attila
-Tamás Gézáné
-Pup Margit,
-Kovács Krisztina,
-Kovács Józsefné
A velencei iskola és gyermekotthon dolgozói közül:
-Lukács Imre
-Labáth Gabriella
-Kuhinkó Istvánné
Az ünnepi műsor részeként a Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központ „Két út” című műsorát adta elő. Közreműködtek: Nagy Ibolya, Ágoston Diana, Kovács Éva, Balogh Krisztina, Barkóczi Glória, Bóta Mónika, Takács István. Felkészítőjük: Pilát Lászlóné fejlesztő pedagógus
Majd a Fejér Megyei Önkormányzat Integrált Szociális Intézmény lakója, Balázs Jenő, Petőfi Sándor: Pató Pál Úrcímű versét adta elő.
Ezt követően Mécs László: Királyfi három bánata című verse következett Netter Iván előadásában.