Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
15 éves a Fejér Megyei Mérnöki Kamara
2011.11.11.
Az alkalomból díszelőadásokkal egybekötött ünnepséget rendezetek a Városháza nagytermében, amelyen vendégként jelen volt és előadást tartott Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Az ünnepségen Dr. Szepes András, a Fejér Megyei Mérnöki Kamara elnöke mutatta be a szervezet15 éves tevékenységét, működését.
A meghívott vendégeknek különféle szakmai témában Vargha Tamás „Fejér megye elvárásai a mérnöktársadalomtól” címmel tartott előadást.
Kiemelte, megyénk életében rendkívül fontos szerepet töltenek be a szervezet tagjai, legyen bár feladatát tekintve a mérnök-fejlesztő, tervező, kivitelező, közvetlen termelésirányító, közigazgatási résztvevő vagy a felnövekvő újabb mérnökgeneráció oktatója. Szerinte, néhány évszázaddal ezelőtt a tevékenységük nem befolyásolta ilyen nagymértékben a többiek életét.
- A legtöbb elődjük nevét nem ismerjük. Társadalmi megbecsülésük a XVIII-XIX. században érte el azt a szintet, hogy a nevük fennmaradt, és mérnöki tevékenységük révén vált biztosíthatóvá megélhetésük is az akkori „fundáló”, „inzsellér” uraknak. Természetesen a köszönet mellett a megye lakosságának jelentős elvárásai is vannak Önök felé. Azt mindenki magától értetődőnek tartja, hogy az eddigi eredményeket, a minket körülvevő, létünket biztosító építményeket, közműveket, kényelmünket szolgáló létesítményeket, tárgyakat és infrastrukturális rendszereket meg kell őrizni, fenn kell tartani, működésüket folyamatosan biztosítani szükséges. Tudjuk jól, hogy a gazdaságban a szinten tartás, a 0 %-os fejlődés egyértelmű visszalépésnek számít. A fejlesztés elengedhetetlen még akkor is, ha napjainkban mindenfelől gazdasági válságról hallunk. A fejlesztés azonban nem csak újabb és újabb pénzösszegek bevonását jelenti, hanem a szürkeállomány minél teljesebb igénybevételét is. Nyilván ezen a téren várjuk Önöktől is a folyamatos előrelépést. Egyre fontosabb lesz a képzés és ezen belül is a szakmai továbbképzés, valamint az egyes területeken az innováció és a racionalizálás. Azzal is szembesülnünk kell azonban, hogy a fejlődés nem lehet korlátlan, már régóta nem hirdetik Magyarországon, hogy a „felső határ a csillagos ég”. Egyre elfogadottabb a fenntartható fejlődés fogalma, annak ellenére, hogy tényleges mibenlétét a széles társadalom részére még nem határozták meg egyértelműen. Véleményem szerint mindenki egyetért azzal, hogy „őrizzük meg a Földet, amit unokáinktól kaptunk kölcsönbe”. Ugyanakkor elmondhatjuk, hogy megyénk földrajzi elhelyezkedése révén rendkívül szerencsés helyzetben vagyunk nemcsak az ország, hanem a Kelet-Közép-Európai térségben is. A térképen is nyomon követhető közlekedési hálózatok bővítése, fejlesztése mellett egyéb infrastrukturális rendszerek kiépítése várható az elkövetkező években. Ezek közül elég néhányat címszavakban megemlítenem: M8, M9, intermodális közlekedés, nagysebességű vasútvonalak, Duna Stratégia, internet, Nabucco, Déli Áramlat, megújuló energia, megőrzendő természeti értékeink és műemlékeink. Biztos vagyok benne, hogy az Önök lelki szemei előtt már rajzasztalaikon illetve számítógépük monitorján megjelennek az ezzel kapcsolatos vázlatok, tervek, tömegvázlatok, számítások. Azt kérjük és várjuk, egyúttal igyekszünk ahhoz minden segítséget megadni, hogy ezek a most felsejlő képek közül minél több belátható időn belül valósággá váljon. Mert az Önök munkája nyomán mérnöki fogalmat használva az egész társadalom biztos alapokon állhat és léphet előrébb – fejtette ki Vargha Tamás.
Eladások hangzottak el az alábbi a témákban:
Barsiné Pataky Etelka az MMK elnöke: A mérnökök szerepe a társadalomban,
Brájer Éva Székesfehérvár alpolgármestere: Mit kapott a város a mérnököktől
Szigeti Gyula FÉK elnöke: A mérnökök és építészek együttműködése
Radetzky Jenő FMKIK elnöke: Mérnökök az iparban
MTESZ Fejér Megyei Szervezete: A mérnökszervezetek együttműködése megyénkben
Dr. Csonki István, Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság igazgatója: "Mit vár el és mit kapott egy állami intézmény a mérnöki kamarától?"
Molnár István, Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér Megyei Igazgatósága igazgatója: Miben segítheti a kamara a közútkezelői munkát?
Végül Dr. Szepes András: „Mérnökök Fejérben” című könyvet mutatta be a megjelenteknek.