Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Hétfőn 18 órakor megszólalnak a szirénák
2011.11.17. 13:31
Országos polgári védelmi gyakorlatot tartanak .
November 21-én, hétfőn országos katasztrófavédelmi gyakorlatra kerül sor polgári védelmi szervezetek mozgósításával Magyarországon. A telepített lakossági riasztó-tájékoztató eszközökön át 18 órakor egy rövid szöveges felhívás hangzik el és megszólalnak a szirénák. A hangjelzések, valamint a rádiókban és a televíziókban közzétett közlemények nem jelentenek valódi veszélyhelyzetet. A lakosságnak semmilyen teendője nincs!
Hétfőn országos értesítési és törzsvezetési, valamint országos lakossági riasztó és tájékoztató gyakorlattal egybekötött országos polgári védelmi mozgósítási gyakorlatra kerül sor, mely Magyarország összes megyéjét érinti.
Az országos gyakorlat részeként a megyében is különböző feladatok végrehajtására kerül sor. Fontos cél a katasztrófa-megelőzéshez szükséges információk továbbításának, a közérdekű közlemények kiadásának üzempróbája, gyakorlása, hogy a lakosság széles körben megismerhesse a katasztrófák esetén történő riasztás és tájékoztatás hatékony formáját. Így jelentősen csökkenthető annak kockázata, hogy például egy hirtelen jött, pusztító vihar, vagy más katasztrófa személyi sérüléseket, komoly anyagi károkat okozzon.
A feltételezett katasztrófahelyzet beállítása mellett Magyarországon óvintézkedések bevezetésére nem kerül sor, ugyanakkor a gyakorlásba bevont egészségügyi szervek támogatásával a mozgósított polgári védelmi szervezetek állománya, valamint a 18 – 60 év közötti lakosság részére tényleges, önkéntes véradást szerveznek. Megyénkben erre két helyen lesz lehetőség, a Székesfehérvári Területi Vérellátó székhelyén 08.00-16.00-ig és a dunaújvárosi kórház vérellátó központjában 12.00-14.00-ig.
Fejér megyében 6 településen (Daruszentmiklós, Előszállás, Alap, Polgárdi, Csákvár és Martonvásár) azonos időpontban kerül sor a települési polgári védelmi szervezetekbe beosztott lakosok katasztrófavédelmi készenlétének elrendelésére és gyorsított ütemű polgári védelmi felkészítésére 17.00 órától. A gyakorlásba bevont települések veszélyeztetettsége és a részükre meghatározott védelmi feladatok is indokolják a végrehajtásban való részvételt.
Külön kiemelt feladat Fejér megyében a lakosság riasztása és tájékoztatása, melynek keretében a telepített lakossági tájékoztató és riasztó rendszereket 18.00 órakor megszólaltatják. A sziréna felhangzása azonban nem jelent valódi veszélyhelyzetet. A lakosságnak semmilyen teendője nincs!