Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A megyeszékhelyre látogatott az Országgyűlés alelnöke
2011.12.01.
A közigazgatás átalakításáról tájékoztattak.
A rendszerváltás óta biztosan nem történt olyan jelentőségű közigazgatási átszervezés, mint amibe most vágott bele a kormány. Többek között a Fejér Megyei Önkormányzat intézményei is a kormányhivatal irányítása alá kerülnek január elsejétől. Az átalakításokról Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere tájékoztatott.
Lezsák Sándor látogatásáról elmondta, hogy a városvezetés kihasználta az adódó lehetőséget az elmúlt fél órában arra, hogy az Országgyűlés alelnökét beavassa a 2013-as emlékév előkészületeibe. Székesfehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott az alelnöknek a látogatásért, és a kulturális örökség védelméről szóló törvény átfogó módosításáért is, amelynek keretében Fejér megye – az országban egyedüliként – két helyszínnel is felkerült a nemzeti emlékhelyek listájára.
Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy az átalakítást követően találhatják meg valódi szerepüket a megyék. „Fejér megye a közcélú fejlesztések gazdája lesz új megközelítésben.” - mondta a jövő feladatairól. Vargha Tamás kiemelte, hogy nem pályázat, hanem programalapú fejlesztéseket kell végrehajtania a megyéknek.
Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója elmondta, centralizáció indult meg a közigazgatásban. A Fejér Megyei Kormányhivatal jelenleg 1300 tisztviselővel dolgozik, az átalakulás további 2500 dolgozót jelent jövőre. 2012 július 1-el a járási rendszer is elkezdi működését, további államigazgatási feladatok kerülnek ki az önkormányzatok hatásköréből: állami feladat lesz a szabálysértési ügyek intézése és az okmányirodai feladatok ellátása is.
Lezsák Sándor, az az Országgyűlés alelnöke a közigazgatás átalakítása kapcsán elmondta, hogy „a várakozás feszültségében ott van egy erős történelmi felelősség, a kétharmad lehetősége.” Az alelnök feszített tempót tapasztal a tárcáknál, kormányhivataloknál, frakcióban, annak érdekében, hogy egymáshoz illesszék terveiket, elképzeléseiket. Lezsák Sándor kiemelte, hogy akkor lesz igazán jövője a kormányzati elképzeléseknek, ha a „valóság jegyese marad”. „Mind a helyi, az országos, a Kárpát- medencei és a globális valóság mindazon részleteiben otthon kell lenni, ami valamilyen formában kapcsolatban van velünk.” - tette hozzá.