KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Magyar győzelem a Volvo Kupán
2012.01.09. 12:30

Kanada és a világbajnok Olaszország után a vasárnapi zárókörben Németország legjobbjait is legyőzte a magyar férfi vízilabda-válogatott a Csitáry Uszodában és veretlenül tartotta itthon a Volvo Kupát.

Székesfehérvár különdíját Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke adta át Alexander Tchigirnek, a német válogatott kapusának. A fehérvári Csitáry uszodában a tornaelsőségről döntő összecsapáson az olimpiai bajnoki címvédő magyar együttes 9-8 arányban győzte le Németországot. A nyitónegyed végén Madaras Norbert balkezes pattintása eredményesnek bizonyult, a németek azonban kettős fórból egyenlítettek, majd sima előnyből a vezetést is átvették. A második negyed vendégtalálattal indult, de a felelet is gyors volt: Varga Dániel előbb szerelt, majd az akció befejezésére is pontosan érkezett (2-3). A válogatottba több évi szünet után visszakerült Katonás Gergő távoli bombájával pedig ki is egyenlített a magyar csapat (3-3).
A nagyszünet után sikeres német ötméteres vezette be a harmadik játékrészt, de már az ellentámadás meghozta az egyenlítést: centerből Steinmetz Ádám talált be (4-4). A várt fordítás helyett azonban az ellenfél pillanatai következtek (4-6), a felzárkózást Varga Dénes eredményes ötméterese jelentette (5-6), döntetlen helyett azonban német ötméteres, majd a sokadik emberhátrányos vendéggól következett (5-8). A hazai reményeket Steinmetz negyedzáró parádés centerezése hozta vissza (6-8). Kásás Tamás gólját még érvénytelenítették a bírók, de a háromszoros olimpiai bajnok passza után Steinmetz közeli találata már a 7-8-at jelentette. Aztán Kiss Gergely balkeze sem remegett meg a büntetődobásnál (8-8), 17 másodperccel a vége előtt pedig Kásás bal felső sarkos, kapufás bombája döntött: 9-8-ra győzött a magyar válogatott.
 A százszázalékos mérleggel megnyert torna után kedvező előjelek mellett, megerősödött önbizalommal várhatja Kemény Dénes csapata a január 16-i Eb-rajtot, amikor az olasz válogatott elleni újabb - a székesfehérvárinál nagyobb téttel bíró - csata következik a két gárda között. "Helyén kell kezelni ezt a mérkőzést" - értékelt Kemény Dénes szövetségi kapitány. "Ma szívvel-lélekkel játszottunk, de messze nem úgy, ahogy tudunk, ezzel együtt elégedett vagyok a csapattal. A játékunk döcögött ugyan, ám a kellő pillanatokban meg-megvillant egy-egy játékosunk. Az Európa-bajnokság előtt nagyon hasznos volt ez a találkozó is.”