Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A kormány egészségügyi reformjához illeszkedő közép-dunántúli koncepció kidolgozása érdekében fórumot tartott a Regionális Egészségügyi Tanács Veszprémben.
- A közép-dunántúli régió lakosságának ellátására szolgáló egészségügyi kapacitás minden mutatójában messze az országos átlag alatt marad – hangzott el a fórumon...
... amelyen az intézményvezetők és -fenntartók vettek részt, a szaktárca képviselője - a résztvevők csalódására - nem. A régión belül Fejér megye lakossága további hátrányt szenved – annak ellenére, hogy a régión belül Fejér megye a legmagasabb lakosságszámú és legnagyobb területű egység – hangsúlyozta Balsay István, a Fejér megyei közgyűlés alelnöke, aki rámutatott: Fejér megye lakosságszáma stagnál, ami a relatíve alacsony természetes népességfogyás melletti pozitív migrációs egyenlegnek köszönhető. A régió egészében fogyás érvényesül. Ezek alapján a kórházi kapacitások csökkentése egyedül Fejér megyében kérdőjelezhető meg.
Az országos és régiós összevetések szerint Fejér megye lakosságának ellátására kirívóan alacsony az egy főre jutó aktív kórházi ágy, járóbeteg szakorvosi óra és e-alap-finanszírozás. Az egészségügy fejlesztése során a területi egyenlőtlenségek csökkentése kiemelt cél kell legyen, ezért a régióban és ezen belül Fejér megyében a többieknél jóval kisebb arányú kapacitás-csökkentés képzelhető el. Balsay István javasolta: a közös stratégia fogalmazza meg azt, hogy az országos átlagnak legalább 90 százalékát érje el a régióban szétosztható kórházi ágyak száma. A Fejér megyei közgyűlés alelnökének javaslatát elfogadta a Regionális Egészségügyi Tanács.
Ha az elfogadott javaslatot a Parlament megszavazza, az a régióban 377 belgyógyászati, továbbá 77 sebészeti típusú aktív kórházi ágy, vagyis összesen 450 aktív kórházi ágy megtartását jelentené, s így a móri városi kórház megmenthető lenne. Ez a megyei közgyűlés vezetésének célja – hangsúlyozta Balsay István alelnök, az eseményt követően kiadott sajtóközleményében. Leszögezte: az egészségügyet érintő törvények módosítása kapcsán a szabad intézményválasztás korlátozása miatt a megyénként legalább három aktív kórházi ellátást nyújtó intézmény fenntartása nyújthat garanciát az esélyegyenlőség érvényesítésére. Az aktív kórházak megszüntetése az érintett településeken egyben automatikusan azt jelenti majd, hogy a sürgősségi ellátás vissza fog állni a háziorvosi központi ügyeletre. Ennek ellensúlyozására a mentési kapacitás szolgálhat. Ezen a téren Fejér megye és a közép-dunántúli régió szintén jelentős elmaradást szenved.