MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Szertelenül
2007.01.31.

   Ma adták át a megyeházán a megyei önkormányzat drogellenes pályázatának díjait. Az immár harmadszor kiírt, így hagyományosnak mondható pályázatra érkezett alkotásokat vándorkiállításon, elsőként a megyeháza aulájában  tekinthetik meg az érdeklődők. A legjobban sikerültekből egy 2007. évi naptár is készült, amely szintén segítheti az egészségtudatos nevelést.



  Az ünnepélyes díjátadás résztvevőit Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte. Mint elmondta, a pályázat azért nagyon hasznos, mert a rajzok és írásművek megalkotása közben a fiataloknak alkalmuk nyílt átgondolni a droggal kapcsolatos ismereteiket, s kifejezhették elkötelezettségüket a drogmentes életvitel, az egészséges életmód mellett. Vagyis: az alkotás élménye közben újabb lépést tettek önmaguk és egymás megismerése érdekében. 
  - Az igazi élmény az ember számára elsőrendűen önmagának megismerése. A világ megismerése érdekes, hasznos, gyönyörködtető, félelmes vagy tanulságos; önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmesebb felfedezés, a legtanulságosabb találkozás. Rómában vagy az Északi Sarkon járni nem olyan érdekes, mint megtudni valami valóságosat jellemünkről, tehát hajlamaink igazi természetéről, a világhoz, a jóhoz és rosszhoz, az emberekhez, a szenvedélyekhez való viszonyunkról. Mikor értelmem eléggé megérett erre, már csak ezt az élményt kerestem az életben – idézte Márai Sándor Füves könyvét.
  - A drogprevencióról nem csak a fiatalokhoz és nem is csak a pedagógusokhoz kell szólni, hanem a szülőhöz is, akiknek többsége ebben a teljesítménykényszeres, másodállásos világban minden elfoglaltsága és pluszmunkájamellett kell hogy időt szakítson, legalább esténként, a Győzike show, a Mónika- show vagy a szappanoperák helyett arra, hogy beszélgessen gyermekével - folytatta a gondolatsort - Elegendő időt fordítunk-e gyermekeinkre? Figyelünk-e rájuk kellőképpen? Észrevennénk-e a kiúttalanság, az elvágyódás, az elmenekülés első figyelmeztető jeleit? Költői kérdések ezek. Pedig: mi lehet fontosabb annál, minthogy megkérdezzük kamasz fiunkat, bakfis lányunkat: mi zavarja őket ebben a feldolgozhatatlanul felgyorsult világban? Néha elég lenne leemelni egy könyvet a polcról, vagy megpróbálni velük a gondjaikról beszélni. E beszélgetésekből kompromisszum és jövőkép legyen. Arra kell a fiatalokat emlékeztetnünk: az életben a probléma nem egy elkerülendő baj, ami ellen védekezni lehet tűszúrással, hanem kihívás, lehetőség. Ha megoldjuk a problémát, feloldjuk a konfliktust, azáltal többé, jobbá válhatunk. 
  Befejezésül megköszönte a pedagógusok segítségét, és arra kérte a fiatalokat, hogy a díjátadás és a kiállítás-megnyitó ne lezárjon valamit, hanem legyen a kezdete illetve folytatása a drogmentes életvitel, az egészséges életmód iránti érdeklődés fokozásának..

   A díjakat Iván János, a Fejér Megyei Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke adta át, és ő nyitotta meg a vádorkiállítást is.
  (A díjazottakról és a részletes eredményekről másik hírünkben olvashatnak.)

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP