Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az új FMTT tárgyalta
2007.02.06.
A megyei területfejlesztési tanácsok kötelezően ellátandó feladatai megmaradtak, de az évek óta közmegelégedésre dolgozó testületek pénzügyi hátterét a kormányzat megszüntette. E törvénysértő helyzet ellenére működik és működni fog a Fejér Megyei Területfejlesztő Tanács. Létjogosultsága van, valamennyien igénylik a Tanács információszolgáltató, tájékoztató, koordináló munkáját. Erről, valamint Polgárdi önálló kistérség létrehozási szándékáról, illetve Bakonykuti kistérségi átsorolási kérelméről tájékoztatta a médiát Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke.
Megalakult a Fejér Megyei Területfejlesztési Tanács. A kilenc tagú testület megtárgyalta, elfogadta szervezeti és működési szabályzatát, munkatervét. Bár a kormány nulla forintot tervezett a megyei területfejlesztési tanácsok működésére, kötelezően ellátandó feladatuk valamennyi megmaradt. Ezt a jogszabálysértő ellentmondást az FMTT pályázatokkal próbálja oldani, s ezen kívül a tagi befizetések jelentik a bevételi forrásukat. A kormányzati ellehetetlenítési szándék ellenére a Tanácsnak továbbra is kiemelkedő szerepe lesz a kistérségek tájékoztatásában, összefogásában, koordinálásában, a megyei fejlesztési tervek előkészítésében. A megszorítások időszakában a korábbinál is nagyobb szükség van a közös gondolkodásra, a szellemi erőforrások koncentrálására, az együttműködésre. Erős az összetartozás érzése a kistérségekben, polgármesterekben, s igénylik az FMTT munkáját.
Az önkormányzati választásokat követő fél éven belül a jogszabályok lehetővé teszik új kistérségek alakítását. Az FMTT alakuló ülésén Polgárdi – korábbi törekvéseihez hűen –, önálló kistérség létrehozását szorgalmazta, Kisláng, Mátyásdomb, Mezőszentgyörgy, Füle és Kőszárhegy csatlakozásával. A Tanács hosszú vita után előzetes támogatásáról biztosította a város elképzeléseit, igényelte három érintett település saját testületi döntését, s egyben felkérte a székesfehérvári és enyingi kistérséget, alkossanak erről véleményt.
Bakonykuti jelenleg a móri kistérséghez tartozik. Az FMTT ülésén beterjesztette átsorolási kérelmét a székesfehérvári kistérségbe, részben területi elhelyezkedésükre hivatkozva, másrészt jobb együttműködési, érdekérvényesítési lehetőségükben bízva.