Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az eredeti elhatározásnak megfelelően március 19-én immár a második megyei önkormányzati szakmai napot tartotta a Fejér Megyei Önkormányzat. A megyeháza dísztermében délelőtt 10 órakor kezdődött konferencia központi témája ezúttal a vízgazdálkodás volt.
Házigazdaként Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte a konferencia résztvevőit. Bevezetőként a környezetvédelem, azon belül a víz védelme fontosságáról szólt, majd konkrét megyei példákat sorolt. Fejér megyében ugyanis számos kiemelten értékes, vizes élőhely található, amelyek fokozott védelem alatt állnak. Így a Sárréti- valamint a Sárvíz-völgye Tájvédelmi Körzet, a Dinnyési-Fertő, a Velencei-tavi Madárrezervátum, a Rácalmási-szigetek, a Rétszilasi-tavak, a Líviai-halastavak vagy a közelmúltban megalakult Natura 2000 területek között a Duna teljes Fejér megyei szakasza. Ugyanakkor a szennyvízelvezetés és - tisztítás a közelmúlt elsősorban pályázati úton megvalósított beruházásai ellenére is jelentős feladatokat tartogat még. Az elnök asszony azzal kívánt a konfrenciának tartalmas tanácskozást, hogy kifejezte reményét: ez a rendezvény is segíti az említett feladatok megoldásához szükséges széleskörű összefogás létrejöttét.
A szakmai nap moderátora Balsay István, a megyei közgyűlés elnöke volt. Ő tartott sajtótájékoztatót az előadások illetve fórumok szünetében, Kumánovics Györggyel a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgatóhelyettesével, Kaszab Gáborral, az Igazgatóság osztályvezetőjével és Kossa Lajossal, Aba polgármesterével. Elhangzott, hogy nem csak a lakossági, de a ipari szennyvíz kezelése is több helyütt megoldatlan, nem megnyugtató az ár- és belvízvédelem, a mezőgazdaságnak pedig jelentős mennyiségű felhasználható vízre lenne szüksége. Az igazgatóság két tervet dolgozott ki a legfontosabb fejlesztésekre, mindegyik több mint tízmilliárd forint forrást igényel.
Balsay István bírálta azt a körülményt, hogy a központi költségvetés úgy biztosítja a fő vízrendszerek rendezését, hogy ugyanakkor nem biztosít fedezetet a települések belterületi vízrendszereinek rehabilitációjára. "Ez olyan - fogalmazott - mintha az autópályákat bekötőutak nélkül építenék meg".