MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Az április 26-ai közgyűlés döntései, állásfoglalásai
2007.04.26.

   Ülést tartott április 26-án Fejér Megye Közgyűlése, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya vezetésével. A megyei elnök bejelentette: lemondott képviselői mandátumáról Baricza Andrea, s a Fidesz-KDNP-Nemzeti Fórum frakciójában a helyén, delegáltként, Ádám András 29 éves, dunaújvárosi politikus folytatja a közéleti-politikai munkát. A testület 34 napirendi pontról tárgyalt. Köztük beszámolót vitattak meg a képviselők a megyei önkormányzat 2006. évi költségvetésének végrehajtásáról, kifejezték szándékukat új intézményi struktúra kialakítására. Javaslatot fogadtak el a megyei kórház egykori szülészeti épületének bérbeadásáról, véleményezték az országos területrendezési tervet, döntöttek az önkormányzati hivatal létszámcsökkentéséről.



   Tiltakozást fogalmaztak meg – Balsay István alelnök előterjesztésében – amiatt, mert a MÁV Rt. több Fejér megyét érintő vasútvonalon szüneteltetni akarja a személyszállítást. Kinyilvánították: a Fejér Megyei Önkormányzat nem támogatja a génmódosított növények termesztését, s génmódosítás-mentes politikát követ közfeladati gyakorlásában.

  Jóváhagyták a Fejér Megyei Szent György Kórház pályázatát, amelyet az Egészségügyi Minisztérium „A fekvőbeteg ellátó egészségügyi szolgáltatóknál megvalósuló intézményi átalakítások és kapacitásváltozások támogatására” írt ki. Beszámolót hallgattak meg a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság tavalyi tevékenységéről, Mihály János tűzoltó ezredes, igazgató előterjesztésében, ennek során Nagy Sándor képviselő, továbbá Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya elnök is köszönetét, elismerését fejezte ki színvonalas, áldozatkész, eredményes tevékenységükért. Ezt követően kutatási beszámolót ismertettek Fejér megye nemzetközi kapcsolatairól, a továbbfejlesztés lehetőségeiről, majd tájékoztatót fogadtak el a megye növény- és talajvédelmi helyzetéről, Pálmai Ottó igazgató előterjesztésében, valamint a megye mezőgazdaságának utóbbi három évéről, Czetnerné Kócsa Márta igazgató előadásában, továbbá a megyei állategészségügyi és élelmiszer-ellenőrző állomás állomás élelmiszerbiztonsági és -ellenőrzési feladatairól, ezt a szakmai anyagot dr. Berey Attila főállatorvos, megyei igazgató készítette.

   A legtöbb hozzászólás azzal a javaslattal kapcsolatban született, amelynek célja az volt, hogy – a korábban elfogadott gazdasági program alapján, 2007. július 1-jétől – új, a kor követelményeinek megfelelő intézményi struktúrát, vagyis nagyobb szakmaisággal, hatékonyabban működő szervezetet alakítsanak ki. Kifejtette véleményét e témakörről Szabó Gábor, Ecsödy László, Szabados Tamás, dr. Szabadkai Tamás, illetve Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya, dr. Tiborcz Péter, Nagy Sándor, Tessely Zoltán Antal Lajos. Többen utaltak arra: a jelenlegi hatalom – a Magyar Köztársaság alkotmányát sem tisztelve – fel akarja számolni az ezer éves megyerendszert, pénzügyileg el akarja lehetetleníteni a megyei önkormányzatokat. Százmilliókat von el az egészségügyi, oktatási és szociális intézményeket működtető megyei önkormányzatoktól, az illetékhivatalok „elcsatolásával” és több más módon megszüntette bevételi forrásait. Ezáltal a megyei önkormányzatok oktatási, szociális, kulturális intézményeit is igyekszik ellehetetleníteni. Ezek a diszkriminatív intézkedések közvetlenül érintik, nehéz helyzetbe hozzák mindazokat az embereket, akik ezen intézmények szolgáltatásait igénybe veszik.
   A Fejér Megyei Önkormányzatnak erre a helyzetre választ kell adnia. Két megoldási lehetőség állt előtte. Az egyik látszólag egyszerűbbnek tűnik: intézményeket bezárni, dolgozókat elbocsátani. A másik megoldási alternatíva: az önkormányzat nem az intézményeket szünteti meg, hanem a jelenlegi, elavult intézményi struktúrát – és létrehoz helyette egy a kor követelményeinek megfelelő, új intézményi struktúrát. Nagy előnye ennek a megoldási módnak, hogy így mindegyik intézmény továbbra is működik, az addigi helyén, s az új szervezeti rend sem az ellátottak, sem a szakdolgozók számára semmilyen változást nem jelent. Azaz: éppen változást, vagyis jelentős előrelépést hoz. A fenntartó tulajdonos ebben az új működési formában növeli a szakmaiságot, és a pénzeszközök hatékonyabb felhasználása eredményeképpen növelni fogja a szakdolgozói létszámot. A nagyobb szakmaiság, a hatékonyabb vezetés révén az önkormányzat eredményesebben tud pályázni a fejlesztési forrásokra.
    Ezért tervezi tehát a Közgyűlés, hogy 2007. július elsejével létrejöjjön a Fejér Megyei Önkormányzat Integrált Szociális Intézménye, valamint a Fejér Megyei Önkormányzat Egységes Gyógypedagógia Módszertani Intézmény-központja, továbbá a Fejér Megyei Önkormányzat Gyermekvédelmi Központja.

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP