Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Hosszú, több évig tartó előkészítő munkákat követően - 200 éve, 1807-ben kezdték építeni a Vármegyeházát. Az évforduló alkalmából Vármegyeháza építése – Fejér vármegye jelképei címmel kiállítás nyílt az épület aulájában. A rendező a a Fejér Megyei Levéltár és a Megyei Művelődési Központ, a megnyitón pedig dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke mondott beszédet.
Dr. Balogh Ibolya beszéde:
Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Tisztelt Képviselőtársaim!
A szabadságok időszaka, illetve az augusztus 20-ai ünnepségek után örülök, hogy újra itt találkozunk. Elmúltak az ünnepnapok, a megszokott, hétköznapi, felelősségteljes munkát kell végeznünk. A mai közgyűlés előtti percek azonban különböznek a korábbiaktól. Fontosnak tartom, hogy néhány szóban – és jó néhány érdekes levéltári dokumentummal szemléltetve – erről megemlékezzünk.
Ma évfordulóra, mondhatni: bicentenáriumra emlékezünk. Hosszú, több évig tartó előkészítő munkákat követően - 200 éve, 1807-ben kezdték ugyanis építeni a Vármegyeházát. A Vármegyeháza építése – Fejér vármegye jelképei címmel ezért rendezett kiállítást a Fejér Megyei Levéltár és a Megyei Művelődési K özpont.
Szinte minden megváltozott körülöttünk az elmúlt két évszázadban. Csak egy valami nem: a felelősségre gondolok. Akik itt, ebben a Szent István téri épületben dolgoznak, akár képviselőként, akár köztisztviselőként, legfőbb kötelességük a Fejér megyében élőket szolgálni, életüket jobbá tenni, nehézségeik közepette mellettük állni, az intézmények működését az ő érdekeik szerint irányítani.
Alapvető elvi kérdés ez. Miért? Röviden megindokolható. Szeretném ismét hangsúlyozni: egy közösséget alkotunk mi, Fejér megyeiek, függetlenül attól, hogy melyik pártra szavaztunk, melyik templomba járunk, faluban vagy városban élünk…
A párbeszéd fontosságára, a közös céljaink érdekében a kompromisszumkészség jelentőségére, a megyében élők érdekeinek szolgálatára figyelmeztetnek, emlékeztetnek bennünket Fejér vármegye jelképei: a címerek, a bélyegzők, a két évszázaddal ezelőtt született tervrajzok.
A kiállítást e gondolatok jegyében megnyitom. Kérem, tekintsék meg ezeket az érdekes dokumentumokat. Felelősségteljes képviselői munkánkat e történelmi örökséghez méltóan végezzük!