MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Konferencia az esélyegyenlőségről
2007.09.26.

   Az Esélyek Háza Székesfehérvári Esélyegyenlőségi Iroda és a Europe Direct Fejér Megyei Irodájának szervezésében szakmai konferenciát tartottak a megyeházán. A tanácskozás az Egyenlő esélyeket mindenki számára nemzetközi év illetve a IV. esélyegyenlőségi hónap kiemelt eseménye volt. A megnyitó beszédek után előadások hangzottak el a gyermekvédelem utóbbi tíz évéről és a romák médiabeli megjelenéséről. A délutáni szekcióüléseknek az esélyegyenlőség oktatásban történő érvényeslülése és a nők elleni, családon belüli erőszak voltak a témái.  



   A konferencián dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte a résztvevőket, György Gábor, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője az Egyenlő esélyeket mindenki számára nemzetközi év eseményeit, hatásait és eredményeit elemezte, szólt az Európai Bizottság céljairól, terveiről . A tanácskozást pedig Márton Zoltán, az Esélyek Háza igazgatója nyitotta meg.

  Dr. Balogh Ibolya köszöntőjében elmondta, hogy a Fejér megyei intézmények szakemberei eddig is azon voltak, hogy az akcióév mottójának szellemében felhívják az emberek figyelmét az igazságosságra, a szolidaritásra, arra, hogy a diszkrimináció különböző formái ellen hatékonyabban kell fellépni. Még mindig előfordul egy-egy példa a nemi, faji, etnikai származásból, a vallásból vagy a meggyőződésből, a fogyatékosságból vagy az életkorból, a szexuális irányultságból eredő hátrányos megkülönböztetésre.
   Megemlítette:  megelégedéssel olvasta a konferencia programjában, hogy a gyermekvédelem, a romák médiában való megjelenése és az oktatás mellett a nők helyzete is a kiemelt témaként szerepel.
   Külön kitért az elesettek, a kiszolgáltatottak és az önhibájukon kívül hátrányos élethelyzetbe került emberek sorsára. Mint mondta, erre az szolgáltat nyomós okot, hogy a Fejér Megyei Önkormányzat 32 intézményének többsége ápoló-gondozó, szociális, gyermekvédelmi és gyógypedagógiai feladatokat lát el. "Miután a megyei közgyűlés elnökének választottak, személyesen látogattam végig valamennyit" - emlékezett vissza - "és megdöbbentett, amivel szembesülnöm kellett". "Pedig az idős, beteg emberekről a társadalomnak épp úgy gondoskodnia kell, mint ahogy a kormányzat is felelőséggel tartozik azért, hogy a megyék kötelező feladatainak ellátásához biztosítottak legyenek a pénzügyi, gazdasági feltételek" folytatta, hozzátéve, hogy itt az esélyegyenlőség, az egyenlő bánásmód, a törvény előtti egyenlőség nemcsak tolerancia, sokkal inkább pénzkérdés.



   Az oktatási szekcióülést Kardos Anita, a Tempus Közalapítvány kommunikációs vezetője vezette, a nők elleni erőszakról tanácskozó szekciót pedig Ádámné Dunai Irén, az SZMM főosztályvezető-helyettese.

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP