Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A modern társadalmak egyik legégetőbb kérdése a környezeti problémák kezelése, a hulladékok keletkezésének megelőzése ill. hasznosítása. Már gyermekkorban szükséges a környezettudatos szemlélet kialakítása, melynek elősegítéséhez a Fejér Megyei Közgyűlés Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Bizottsága a Székom Zrt. támogatásával környezetvédelmi célú szelektív hulladékgyűjtési és hasznosítási programot hirdetett a 2007-2008-as tanévre, Fejér megye általános iskoláinak.
A begyűjtendő hulladékok fajtái: vegyes papír (újságpapír, karton stb.), műanyag PET palack, fém hulladék (pl. italos doboz stb.), elektronikai hulladék, használt elem. Az egyes hulladékfajtákat szennyeződésmentesen, anyag szerint elkülönítve kell gyűjteni. A műanyag PET palackok tárolására a Székom igény szerint big-bag zsákokat biztosít, melyeknek mérete 1x1m. A PET palackokat a gazdaságosabb tárolás érdekében ajánlott préselni, vagy taposni. A szárazelem gyűjtéséhez igény esetén gyűjtődobozt biztosítunk térítésmentesen. Az átvett hasznosítható hulladékért a Székom téritési díjat fizet. A kiemelten teljesítő intézmények nyilvános elismerésben részesülnek. A fődíj egy természetfotózásra alkalmas kamera, melynek értéke 150.000 Ft, vagy a nyertes által meghatározott iskolai eszköz, azonos értékben. Az iskolákon belül a legjobb eredményt elért osztályok is jutalomban részesülhetnek, kb. 15.000 Ft. értékig terjedően.
A program I. szakasza: 2007. október-november.
A verseny nyitó rendezvényét Lepsényben Kiss istván, a megyei közgyűlés környzetvédelmi bizottságának elnöke, a település polgármestere, dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke, Kovács Attila, a Székom ZRt. igazgatója és Bokor Veronika hulladékgazdálkodási vezető nyitotta meg.
Dr. Balogh Ibolya beszédében kinyilvánította, hogy a Fejér Megyei Önkormányzat kiemelten fontos feladatnak tekinti a megye természeti értékeinek és környezeti állapotának hosszú távú védelmét, melyhez szorosan kötődik a környezetbarát hulladékgazdálkodás megvalósítása. Ezért határozta el a Fejér Megyei Közgyűlés Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Bizottsága a Székom Zrt. közreműködésével a program megrendezését.
A program részletes feltételei és letölthető jelentkezési lapja