Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Még az Állami Számvevőszék tapasztalt szakemberei is meglepődtek, amikor a Fejér Megyei Önkormányzat 2002-2006 közötti gazdálkodását vizsgálva azt látták, hogy a felhalmozási, beruházási kiadásokra az éves költségvetésen belül alig két százalék jutott. "Sehol nem láttunk még ilyen arányokat" - jelentette ki a vizsgálatról tartott sajtótájékoztatóján dr. Lóránt Zoltán főigazgató.
Az Állami Számvevőszék Önkormányzati és Területi Ellenőrzési Igazgatóságának főigazgatója a megyeházán elmondta, az önkormányzatok általában is forráshiányosak, és emiatt működési gondokkal küzdenek, amelyek lelassítják a fejlesztési folyamatokat. A Fejér Megyei Önkormányzat 32 intézményének működtetése tekintetében pénzügyi, likviditási problémákat tapasztaltak. Kiemelte, hogy az önkormányzat felkészülése az európai uniós források igénybevételére és felhasználására – a vizsgált időszakban, vagyis a 2004-2006-os években nem volt eredményes - főleg a belső szabályozottság, szervezettség hiánya miatt . Az intézmény az uniós pályázatait és az informatikai rendszerét átgondolatlanul tervezte, sok kicsi, egyszerű beruházással próbálta e két nagy rendszert működtetni, így az e-közigazgatásnak csupán az első szintet tudta megvalósítani a megyei önkormányzat.
A költségvetés tervezési folyamata alig volt szabályozva, a gazdálkodási és pénzügyi-számviteli folyamatoknál mutatkozó hiányosságok kockázatot jelentettek a feladatok szabályszerű végrehajtásában.
Dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke a vizsgálat megállapításaival kapcsolatban a sajtótájékoztatón elmondta: a jelentés korrekt és szakmai alapokon nyugszik. Hozzátette: egyenlő feltételeket szeretnének a kormányzat és az önkormányzatok számára is, hogy az önkormányzat elláthassa feladatait. „Elfogadhatatlan számomra: mi a törvényeket betartva járunk el, ugyanakkor az állam nevében eljáró kormányzat nem teljesíti ugyanezt” – mondta a közgyűlés elnöke. Emlékeztetett rá, hogy a megyei önkormányzat már hónapokkal ezelőtt az Alkotmánybírósághoz fordult a költségvetési törvénnyel kapcsolatban , mert úgy ítélik meg, hogy ma hazánkban az önkormányzati finanszírozás az állam részéről alkotmánysértő módon valósul meg.
A teljes jelentés itt olvasható.