MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Pályázatokat bíráltak el, és pályázatokat kezdeményeztek
2008.01.24.

   Fejér Megye Közgyűlése január 24-én ülést tartott dr. Balogh Ibolya elnök vezetésével. Személyi kérdésekről – felmentésről és kinevezésről – döntött, majd kezdeményezte a jogalkotónál, hogy a szociális és gyermekvédelmi szakellátást nyújtó intézményeket fenntartó helyi önkormányzatok részére pályázati felhívást írjon ki.

 



   Pálfalvi András igazgató bejelentette a Fejér Megyei Közgyűlés elnökének, hogy életkorára tekintettel nyugdíjba kíván vonulni, s ezért kérte 2008. február 28-ától kezdődően közalkalmazotti jogviszonyának felmentéssel történő megszüntetését. Fejér Megye Közgyűlése kérésének eleget tett, s Pálfalvi Andrásnak, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatójának – kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként – címzetes igazgatói címet adományozott. A korábban kiírt pályázat elbírálásaként két pályázó közül Juhász Zsófia művelődésszervező, ének-zenei szakreferenst nevezték ki igazgatóvá. A szakember 1995-től munkatársa az intézménynek.
  A Fejér Megyei Pedagógiai Szakmai és Szakszolgáltató Intézet igazgatója, Kremnitzky Gábor 2008. január 23-án lemondott magasabb vezetői megbízatásáról. A jogszabályoknak, valamint az intézmény szervezeti és működési szabályzatának megfelelően az igazgatóhelyettes, Vasas Lászlóné látja el – a pedagógiai szakmai szolgáltatások ellátására kiírt közbeszerzési eljárás eredményes lebonyolítása után történő szerződéskötésig terjedő határozott időtartamig – a magasabb vezetői feladatokat.
***
   A megyei önkormányzat kötelezően ellátandó feladata a szakosított szociális illetve gyermekvédelmi ellátás biztosítása. Ennek keretében biztosítani kell a differenciált fejlesztést – mind mennyiségi, mind minőségi vonatkozásban –, az intézményekben a humanizált viszonyok megteremtését. A szociális szakellátórendszert vizsgálva megállapítható, hogy a megyei önkormányzat által fenntartott intézmények a személyi és tárgyi feltételek hiánya miatt csak határozott idejű működési engedéllyel rendelkeznek. A gyermekvédelmi intézmények közül a fogyatékosokat ellátó intézmények rendelkeznek határozott időre szóló működési engedéllyel.
   Mindkét ellátási formánál nagy gondot jelent az állami normatíva csökkenése illetve a fenntartó szűkős anyagi lehetősége, mely nem teszi lehetővé az intézmények ellátási feltételeinek jogszabályban előírt megvalósítását. A jelenlegi európai uniós pályázati lehetőségek, pályázati felhívások nem biztosítanak lehetőséget a szociális és a gyermekvédelmi szakellátást nyújtó intézmények fejlesztésére, új épületek, épületrészek létrehozására, a hiányzó tárgyi feltételek pótlására. A Szociális és Munkaügyi Minisztérium csupán néhány lehetőséget biztosított eddig a szociális és gyermekvédelmi szakellátást nyújtó intézmények fenntartóinak pályázati úton történő támogatására. Ezen ágazati pályázati felhívások kis értékű tárgyi beszerzések, valamint kisösszegű egyszeri működési hozzájárulások elnyerésére adtak lehetőséget a megyei önkormányzatnak.
   Jelenleg sem az Új Magyarország Fejlesztési Terv, sem az operatív programok (TIOP, TÁMOP, KDOP) nem tartalmazzák a szociális és gyermekvédelmi szakellátást nyújtó intézmények támogatását, fejlesztését. Magyarországon így az Európai Uniós szándékkal ellentétesen nem az integrációt segítik ezeken a területeken, hanem a további szegregációt erősítik. A szociális és gyermekvédelmi szakellátásban ellátottak számára nem megfelelőek az életkörülmények, és jelenleg esélyt sem lát arra a Fejér Megyei Önkormányzat, hogy ez változzon, amennyiben nem kerülnek kiírásra a szakellátást nyújtó intézmények fenntartóira vonatkozó, nagyobb támogatási összegű és arányú pályázati lehetőségek.
   Fejér Megye Közgyűlése – felterjesztési jogával élve – kezdeményezi a jogalkotónál, hogy a szociális és a gyermekvédelmi szakellátást nyújtó intézményeket fenntartó helyi önkormányzatok részére pályázati felhívást írjon ki, illetve a pályázat kiíró szerveknek javaslatot nyújtson be e tárgyban. A közgyűlés kéri a Közép-Dunántúli Regionális Tanácsot, hogy a tárgyban meghatározott pályázati lehetőségek, felhívások megnyitásában működjön közre, azok meghirdetését javasolja a Kormánynak és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek. A közgyűlés felkéri a Fejér megyei országgyűlési képviselőket, valamint Magyarország Európai Parlamenti képviselőit, hogy a megyei önkormányzat kezdeményezését továbbítsák a Kormánynak, illetve az Európai Parlamentnek.


   A továbbiakban a közgyűlés döntött arról, hogy a mezőfalvai lakásotthonokat pályázati úton, berendezési tárgyaik egy részének cseréjével fogja fejleszteni; tájékoztató hangzott el a csókakői várrom vagyonkezelői joga átvételének kezdeményezéséről. Véleményezték a képviselők Gárdony Város Félsziget Nyugati oldal településszerkezeti tervének, szabályozási tervének, és a helyi sajátos építési előírásainak módosítását, illetve kiegészítették a tárgyban korábban adott testületi véleményt, és elbírálták az önkormányzat tulajdonában álló, Gárdony, 6043, 6044, 6045 hrsz-ú és Velence 1381/3 hrsz-ú ingatlan megvételére benyújtott ajánlatot.
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP