Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az árvízsúlytotta térségben jelenleg a magyar faluhoz kötődő a legnagyobb építési program, amely egyedülálló abból a szempontból is, hogy teljes mértékben civil támogatásból épül. A Sri Lankán történtekről, valamint a továbblépés lehetőségeiről sajtótájékoztató keretében számoltak be Dr. Padma Gannoruwa Srí Lanka tiszteletbeli konzulja és Szabó Gábor a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a Megyeházán.
Srí Lankán február 10-én adták át a magyar falut, szingalézül: a Hungamát. A névadással is kifejezi a helyi közösség a magyarok önzetlen segítségnyújtásáért érzett háláját, ahogyan az a falu határán felállított emléktáblán is olvasható. A régióban több más ország is épít hasonló lakótelepet, de a Hungama az első, amelyet felavattak a szökőár pusztítása óta. A Magyar-Srí Lanka-i Baráti Társaság a 2004. december 26-i természeti csapás után úgy határozott, hogy konkrét cél érdekében, elszámolhatóan és elkülönített számlán gyűjtést kezdeményez. Elsőként csatlakoztak a gyűjtéshez a Baráti Társasághoz közeli önkormányzatok, majd egyre több vállalkozó és magánszemély.
A támogatók által 2005. év decemberig összeadott 70 millió forint, közel 100 családi ház felépítését fedezi. A térségben jelenleg ez a legnagyobb építési program, amely egyedülálló abból a szempontból is, hogy teljes mértékben civil támogatásból épül. A Hungama felépítéséhez az önkormányzati adományokon keresztül az érdiek 2 millió, a százhalombattaiak 1, Székesfehérvár 6,5, a Dabason és környékén lakók 13,5, a Fejér megye 2, a kőbányaiak 16 millió forinttal járultak hozzá. Hungama a Srí Lanka déli részén, a cunami által szinte teljesen letarolt Hanbantote városka egyik negyedeként épült meg. A magyar falut az őserdőből kiszakított, a kormány által felajánlott telken építették fel, a helyi területrendezési tervnek megfelelően a veszélyzónán kívül, a parttól több száz méterre távol alakították ki.
Hungama ünnepélyes átadásával megkezdődhetett a lakáshoz jutó családok kijelölése, melyet az építtetők a helyi hatóságokra bíztak. A Magyar – Srí Lanka-i Baráti Társaság reményei szerint néhány hónapon belül, a helyi állam által elkészíttetésre kerülhet a teljes környezeti infrastruktúra, és 100 boldog család számára nyújtja majd a biztonságos otthon lehetőségét a Magyar Falu.
„Srí Lanka újjáépítése” Bankszámla szám: 10918001-00000020-26770013