MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Díszpolgárok
2008.03.16.

*



2008. március 15-e alkalmából Fejér Megye Közgyűlése Leszkovszki Albint és dr. Lukács Lászlót tüntette ki a Fejér megye díszpolgára címmel.

Leszkovszki Albin 1935-ben született Tárnokon. 1958-ban szerezte diplomáját a Kossuth Lajos Tudományegyetem magyar-történelem szakán Debrecenben.
Pályakezdő pedagógusként került a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnáziumba. Munkája mellett 1979-ben színházelméleti szakon szerzett diplomát a Színház és Filmművészeti Főiskolán. A sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium szakmai színvonalát 48 évig emelte tevékenységével. A magyarországi diákszínjátszás úttörőjeként meghatározó szerepe volt a gyermekek színházi kötődésének kialakításában és az országos diákszínjátszás fejlesztésében, rangjának növelésében. Nemcsak irányítója, hanem – a gimnáziumban működő egyik színjátszó csoport vezetőjeként – aktív közreműködője is volt ennek a műfajnak.
Hetven éves korában jelent meg könyve „Kompországi szerelmek” címmel.
Leszkovszki Albin pályafutása, munkássága révén országos hírűvé emelte Sárbogárd Városát és a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnáziumot.
-----------

Dr. Lukács László a Szent István Király Múzeumban dolgozik, a Kodolányi János Főiskolán egyetemi tanárként tanít. 1975-ben a Kossuth Lajos Tudományegyetem történelem–földrajz–néprajz szakán, majd 1978-ban a budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán műemlékvédelmi szakmérnökként diplomázott. 1984-ben szerzett bölcsészdoktori fokozatot a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. 1990-ben a néprajztudomány kandidátusa tudományos fokozatot szerezte meg. Habilitált doktor néprajzból és európai etnológiából (ELTE, 1996), a habilitációs disszertációjának címe: A népszokások Fejér megyében.
1974–1984 között néprajzos muzeológus a Szent István Király Múzeumban, Székesfehérvárott. 1984–2005 között néprajzi osztályvezető. 1997 óta az ELTE Néprajzi Doktori Iskola tanára. 1999 óta egyetemi tanár a Kodolányi János Főiskolán. 1978–1979 között Herder-ösztöndíjas Bécsben. 1990–1991 között és 1993-ban a Müncheni Egyetem Német és Összehasonlító Néprajzi Intézetében Humboldt-ösztöndíjas.
Számos hazai és nemzetközi konferencián adott elő, több felsőoktatási intézményben tanított, és folyóiratokban, könyvekben publikált, kiállításokat rendezett, szaklapokat szerkesztett.
Néhány nappal ezelőtt, március 10-én megvédte az MTA doktora címre benyújtott értekezését a Magyar Tudományos Akadémián, vagyis elérte a legmagasabb magyarországi tudományos fokozatot. Munkájának címe: Karácsonyi népszokások – A karácsonyfa története és európai elterjedése.

 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP