Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Önkormányzat Közgyűlésének szerdai ülésén a Velencei-tavi Vízi Sportközponttal és a megyei Pedagógiai Intézettel kapcsolatos döntések váltották ki a legnagyobb vitát. A közgyűlési többség túlzónak és megalapozatlannak találta az ellenzék kritikáját és félelmeit - elfogadta az előterjesztéseket.
A többi napirendi pont megítélése nem válltott ki az e két témát jellemző nézetkülönbséget a testület tagjai, frakciói között.
A Velence-tavi Vízi Sportiskola és Szabadidős Központ a jövőben nonprfit - tehát nyereségre nem törekvő - korlátolt felelősségű társaságként fog működni a jövőben. A megyei önkormányzat kizárólagos tulajdonosa a társaságnak, azonban az intézmány által eddig használt ingatlanokat nem aportálja, hanem saját tulajdonban tartja, és külön vagyonkezelői szerződéssel bocsátja a társaság rendelkezésre. A kritikai felvetések sajátos módon épp ezt a körülményt érintették: egyes képviselők szerint ingatlanvagyon hiányában a társaság nem fog tudni fejlesztési forrásokra pályázni. Csombor Pál, a szakbizottság elnöke és Balsay István közgyűlési alelnök igyekezett megnyugtatni az aggodalmaskodókat: nincs sem elvi, sem gyakorlati akadálya, hogy a tulajdonos megye és a kezelő társaság közösen, mintegy konzorciumként pályázzon annak érdekében, hogy a pályákat nemzetközi, akár olimpiai versenyek lebonyolítására is alkalmassá tegyék. (Egyébként az egyik később tárgyalt napirendi pont illusztrálta is ezt: a Fejeér Megyei Önkormányzat másokkal együtt fog pályázatot benyújtani a "Mária út" mint nemzetközi jelentőségű kulturális-zarándok útvonal kialakítására.)
Ellenezték a szocialista képviselők azt is, hogy a kötelező pedagógiai szolgáltatásokat a jövőben a megye ne intézménye útján, hanem külső szolgáltatótól megrendelve biztosítsa. Kifogásolták, hogy a közgyűlés vezetése miért a "kisebb összegű" ajánlat elfogadását javasolta. L. Simon László bizottsági elnök világosította fel őket, hogy az önkormányzatnak éppen ez a kedvezőbb - hiszen az összeget a megye nem kapja, hanem fizeti, háromévi szolgáltatás díjaként.
Az érdemi nézetkülönbségek nélkül meghozott döntések között szerepelt Székesfehérvár egyes területei, Vál és Csabdi községek rendezési illetve szabályozási tervének véleményezése; illetve a Csók István Múzeum épületének Cece község számára történő, határozott idejű átadása.