MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Nevelők köszöntése
2008.05.30.

   A tanév végéhez közeledve, a pedagógusnap alkalmából a megyei önkormányzat ünnepségen köszöntötte a imegyében dolgozó tanárokat, nevelőket, megköszönve egész évi áldozatos munkájukat. A rendezvényen adták át a gróf Klebensberg Kuno Emlékérmet, amelyet a Közgyűlés évente két kiemelkedően magas színvonalú munkát végző pedagógusnak ítél oda; továbbá az intézményvezetők által adományiozott főtanácsosi, tanácsosi címeket.



   A pedagógusnapi ünnepség résztvevőit, a megyei önkormányzat oktató-nevelő intézményeinek dolgozóit a Közgyűlés nevében Balsay István alelnök köszöntötte. A köszönő szavak mellett kifejtette, hogy a pedagógus nem egyszerűen oktató - hanem több annál. Munkája, tevékenysége nem csupán ismeretek átadása, hanem nevelés, példaadás is. "Hogy egyes, a közvéleményt irányítani kívánó, önjelölt ideológusok ennek az ellenkezőjét hirdetik, szükségképpen vezetett el a pedagógusok elleni, nem egyszer tettleges támadásokig"  - mondta - "Annál fontosabb tehát, hogy szülőként, anyaként emlékeztessük az embereket a nevelés fontosságára; felhívjuk a figyelmet arra, hogy senki ne felejtse el megköszönni mindazt, amit pedagógusaink gyermekeinkért tesznek, hogy okos és tevékeny polgárai legyenek országunknak".


    A gróf Klebensberg Kuno Emlékéremmel a Fejér Megyei Önkormányzat közgyűlése 2008-ban Andrusek Ilonát a váli Vajda János Általános Iskola pedagógusát és Zámbó Tibort, a mezőszilasi Németh László Általános Iskola igazgatóját tüntette ki. Főtanácsosi címet kapott Csányi Kálmán, a Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium igazgatója; Koncz Ferenc, a Seregélyesi Szakképző Iskola és Kollégium szakoktatója; Zocskárné Bartal Zsuzsanna, a Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanára; Szakács János, a Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium karbantartója; Varga Magdolna, a bicskei Vajda János Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Szakiskola tanára; Mocsári László, a bicskei Vajda János Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Szakiskola oktatásvezetője; Boczán Géza, a velencei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon gyermekotthon vezetője, szakvizsgázott gyógypedagógusa; Fuchs Györgyné, a bicskei József Attila Általános Iskola gyógypedagógiai asszisztense; Fógelné Béres Klára, a bicskei Prelúdium Alapfokú Művészetoktatási Intézmény zenetanára; dr. Kováts Dénesné, a Fejér Megyei Önkormányzat Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsága és Egységes Pedagógiai Szakszolgálata gyógypedagógusa. Tanácsosi címet kapott Horváth Zoltán, a Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola és Kollégium szakoktatója; Varga Andrea Judit, a velencei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon gyógypedagógusa; Gráczer Lászlóné, a Fejér Megyei Önkormányzat Kossuth Zsuzsanna Általános Iskolája, Speciális Szakiskolája és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye gyógypedagógiai asszisztense. Főmunkatársi címet kapott Novák Kovács Zsolt, a Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium igazgatóhelyettese.

Andrusek Ilona 1972-ben fejezte be gimnáziumi tanulmányait, majd képesítés nélküli nevelőként dolgozott a szári általános iskolában. A biológia-földrajz szakos tanári diploma megszerzése után a váli iskolában helyezkedett el. Munkáját azóta is az önzetlenség és a karitatív tevékenységek hatják át. Rendszeresen készíti fel a tanulókat körzeti, megyei, országos versenyekre, ahol rendszerint dobogós helyezést érnek el diákjai. Osztályfőnökként és szaktanárként is odaadó figyelemmel kíséri hátrányos helyzetű tanítványai sorsát. Aktívan részt vesz a helyi Vöröskereszt munkájában is. Pedagógusi munkája elismeréseként 1984-ben Kiváló Munkáért kitüntetést kapott. Egész életét áthatja a jövő generációjának nevelése, az emberi és természeti értékeink megőrzése. Tanítványai, ismerősei, barátai hálát és mély tiszteletet, megbecsülést éreznek iránta. Élete, munkássága példaértékű mindannyiunk számára. Igazi tehetséggondozó, aki egész életét a kisiskolások igényes nevelésének áldozta.

Zámbó Tibor 1982-ben képesítés nélküli napközis nevelőként került a mezőszilasi iskolába. Már fiatal pályakezdőként megismerte a hátrányos helyzetből fakadó nehézségeket, így korán elkezdte a felzárkóztató, segítő munkáját. Klubot szervezett, ahol a nyolcadikos tanulókkal foglalkoztak főleg az életszerű témákkal. Időközben az iskola felvette a Németh László Általános Iskola nevet, s az első évtől kezdve Zámbó Tibor honosította meg a gyerekek által közkedvelt Németh László Emléknapot, ahol a Németh-család tagjai mellett több ismert közéleti személyiség is járt Mezőszilason. A Németh László irodalmiság, nevelési elvek és eszmeiség megalapozása érdekében irodalmi színpadi szakkört hozott létre. Az elmúlt 8 évben hat alkalommal jutatta országos kézilabda döntőbe gyerekeit. 1992-től az iskola igazgatóhelyetteseként pályázatok írásával, több alkalommal szerzett élelmiszert és más jellegű segélyeket. 2004-től igazgatóként próbálja enyhíteni a hátrányos helyzetű gyerekek helyzetét, táborokat szervez és az iskolabusz adta lehetőségekkel segíti a tanulókat. Többször választották az év tanárának. Igazi, valóban a gyerekekért élő és dolgozó pedagógus, akinek a megye és a település sokat köszönhet.
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP