Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A magyar államot megalapító István király kultusza elevenen él a magyarság egészében, de az őt szentként is tisztelő katolikusok körében, illetve az általa királyi székhelyül választott Székefehérváron és Fejér megyében talán még elevenebb. Kitűnt ez a megyei és városi önkormányzatok tegnapi, közös ünnepségén is.
A megemlékezést a megyeháza előtti téren, Szent István szobránál tartották. A Szózat eléneklése után Gaude Civitas Regia! – Örvendezz, királyi város! címmel a Vörösmarty Színház művészei adtak elő műsort. Ünnepi beszédet dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere mondott. A programot koszorúzás és a Himnusz zárta.
Dr. Balogh Ibolya a lovasszobor mellett elmondott köszöntőjében emékeztetett rá, hogy kereken hetven éve avatták fel a nyga királyt ábrázoló műalkotást. Abban az évben Székesfehérváron kivételesen gazdag programsorozattal tisztelegtek Szent István nagysága előtt; tekintettel halálának kilencszázadik évfordulójára. Példának okáért átutazott városunkon Eucharisztikus Kongresszusra Budapestre látogató pápai küldöttség vezetője, Pacselli bíboros - a későbbi XII. Pius pápa, ünnepélyesen áthelyezték Prohászka Ottokár püspök hamvait , megérkezett a Szent Jobb ereklye; országos dalosverseny tartottak kilencezer résztvevővel, és végül Esztergomból befotott a “Szent István tűz-staféta” augusztus 18-án. Ugyanezen a napon városháza udvarán megnyílt az országgyűlés kihelyezett ülése. (Az eseményt Aba-Novák falfestménye örökítette meg.)
A király kiemelt tisztelete kivételes személyiségének és kivételes munkásságának szól. Annak az uralkodónak aki "makacs eltökéltséggel hazát szervezett, életképes országot Európa közepén. Szent István király nemes és messzire látó uralkodással nyitotta meg történelmünk államként íródó lapjait, s vált már életében szimbólummá, akinek gondolatait, intelmeit ezer éve újra és újra érvényesnek érezzük." - mondta az elnök.
Magyarság és európaiság, ősi erények, hagyományok és kereszténység mai szemmel esetleg kibékíthetetlennek tűnő fogalmai a király példamutató tevékenységében együtt voltak jelen - folytatta - ezért válhatott történelmi korokon átívelő, ma is érvényes zsinrómértékké.