MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Társulási szerződés
2008.08.24.

   A legfontosabb társadalmi befektetések egyike az oktatás, a képzés fejlesztése. E cél érdekében fogott össze Fejér megye és  Dunaújváros önkormányzata. Az úgynevezett Térségi Integrált Szakképző Központot létrehozó szerződést csütürtökön írta alá dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Cserna Gábor, Dunaújváros Megyei Jogú Város alpolgármestere.



A Megyeházán tartott sajtótájékoztatójukon hangsúlyozták: e lépésre a kormány intézkedése kényszerítette őket, mert szeptember elsejétől a vállalatok, társaságok nem utalhatják a szakképzési hozzájárulást közvetlenül a képző iskoláknak, hanem a társulások pályázhatnak támogatásra. Ezt a rendszert átláthatatlannak tartják, nem látják a társulások feladatait, és azt sem, hogyan alakul majd az intézmények finanszirozása. MIndezek ellenére létrehozzák a társulást – mondották –, mert ma kizárólag így biztosítható a szakképző iskolák működése.

   A Fejér Megyei Közgyűlés és Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése korábbi ülésein többször is foglalkozott a megye szakképzési helyzetével. A két testület több lépcsőben arról döntött, hogy a szakképzéssel, illetve a szakképzési hozzájárulással összefüggő jogszabályváltozások, valamint a szakképzés területén indokolt megyei térségi szemlélet érvényre juttatása miatt Térségi Integrált Szakképző Központot (TISZK-et) hoznak létre. A folyamat további lépése volt, hogy ez év januárjában a két önkormányzat együttműködési megállapodást kötött a TISZK megalakításának előkészítésére, illetve szándéknyilatkozatban rögzítették a felek, hogy Európai Uniós támogatásra is benyújtják közös pályázataikat. Az előkészítési folyamat gesztor szerepét Fejér megye önkormányzata vállalta, de mindkét önkormányzat szakemberei és az érintett iskolaigazgatók is sokat tettek a sikeres megvalósításért. 
  Több előkészítő testületi ülés és szakmai egyeztetés után a két önkormányzat vezetője augusztus 21-én írta alá a társulási szerződést a Fejér Megyei Szakképzés-szervezési Társulás létrehozásáról. E társulás fogja működtetni a Fejér Megyei Térségi Integrált Szakképző Központot, melynek székhelye Dunaújvárosban lesz. A TISZK munkaszervezete szeptember 1-től működik, egyelőre 4 fővel.

A Fejér Megyei Térségi Integrált Szakképző Központ az alábbi iskolák csatlakozásával alakult meg:

Fejér Megye Önkormányzata által fenntartott intézmények
• Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola és Kollégium (2481 Velence, Ország u. 19.)
• Perczel Mór Szakképző Iskola és Kollégium (8060 Mór, Dózsa Gy. u. 2.)
• Petőfi Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (7000 Sárbogárd, József Attila út 4.)
• Seregélyesi Szakképző Iskola és Kollégium (8111 Seregélyes, Fő u. 278.)
• Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Pusztaszabolcs, Mátyás király u. 16-20.)
• Vajda János Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Szakiskola (2060 Bicske, Kossuth tér 3.)

Dunaújváros Város Önkormányzata által fenntartott intézmények
• Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola (2400 Dunaújváros, Bercsényi u. 2.)
• Dunaferr Szakközép- és Szakiskola (2400 Dunaújváros, Vasmű tér 1-2.)
• Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Bercsényi u. 8.)
• Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Radnóti M. u. 6.)
• Rosti Pál Gimnázium Általános és Szakképző Iskola (2400 Dunaújváros, Bartók Béla tér 2-4.)
• Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Római krt. 47-49.)

A Fejér Megyei TISZK megalakítása 5068 fő középfokú szakképzésben résztvevő tanulót érint. Ebből 1018 fő (20 %) hátrányos helyzetű és 146 fő (2.8 %) halmozottan hátrányos helyzetű tanuló munkaerőpiaci esélyeit teremti meg, illetve reményeink szerint javítja az új struktúrában működő szakképzés. 
   A Fejér Megyei TISZK működtetésére és fejlesztésére mindkét önkormányzat pénzforrásokat különített el. Mindezek mellett két pályázatot is benyújtottak, uniós források megszerzésére. A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) – 2.2.3/07/2 kódszámú, „A szak- és felnőttképzés struktúrájának átalakítása, a TISZK rendszer továbbfejlesztése” című pályázaton 300 millió forint vissza nem térítendő támogatás elnyerésére adott be a két önkormányzat pályamunkát, melyet első körben megnyert, jelenleg a második forduló elbírálása zajlik. Ez a pályázati forrás a szakképzési struktúra átalakítására, a TISZK munkaszervezetének kiépítésére, a szakképzés módszertani elemeinek fejlesztésére, a TISZK-ben résztvevő intézmények vezetési és irányítási rendszerének humán erőforrás fejlesztésére, az intézményvezetés és az irányítási rendszer kialakítására, valamint hátránykompenzációs programjának kidolgozására használható fel. Mindemellett beadták a pályázatot a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) 3.1.1 kódszámú kiírására is, amely segítségével 670 millió forint értékben kívánják a Fejér Megyei TISZK-hez tartózó iskolák kiemelt szakmacsoportjainak szakképzési infrastruktúráját fejleszteni, gépek és eszközök beszerzésével. A beadott pályázatok az elbírálás utolsó szakaszában vannak és a bírálat többfordulós szakaszában eddig „állva maradtak”. 
  

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP