Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Sikeres tudományos fórumnak, hasznos tapasztalatcserének bizonyult a gyermekápolók X., kétnapos országos kongresszusa, melyet a székesfehérvári Szent István Művelődési Házban rendezett szeptember 12-13-án a Fejér Megyei Szent György Kórház és a Magyar Ápolási Egyesület.
A megnyitó ünnepségen a konferencia fővédnöke, dr. Balogh Ibolya, a megyei közgyűlés elnöke nagy elismeréssel szólt a gyermekápolók elhivatottságáról, szakmai tudásáról, és fontos célként jelölte meg, hogy növekedjen a szakképzett ápolók, az egészségügyi szakdolgozók anyagi és erkölcsi elismerése, társadalmi presztizse.
A kétnapos kongresszuson a gyermekgyógyászati ápolás teljes szakterületét felölelte a 41 elhangzott előadás. Nagy figyelem övezte a különböző betegségekkel küszködő gyermekek közérzetének javítását, a lelki és fizikai fejlődésüket elősegítő módszereket – tájékoztatta hírportálunkat a Magyar Ápolási Egyesület Fejér megyei elnöke, Bognár Lászlóné, aki elégedetten állapította meg: 170 regisztrált résztvevő folytatott tudományos eszmecserét.
Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke az eseményen hangsúlyozta: üzenetértéke van annak, hogy a gyermekápolók idei országos kongresszusát – karöltve a Magyar Ápolási Egyesülettel – a Fejér Megyei Szent György Kórház rendezhette. Azt jelzi e bizalom – mondotta –, hogy megyei önkormányzatunk intézményében, a Szent György Kórházban – s kiemelten az újszülött-, csecsemő- és gyermekosztályon – dolgozó ápolási szakemberek az ágazatot régóta sújtó elvonások és a rossz politikai döntések ellenére mindent megtesznek, hogy megfeleljenek a kor kihívásainak. Azt is jelzi a kongresszus rendezésével járó felelősség, hogy országos szinten is számon tartják a Fejér Megyei Szent György Kórházban dolgozó ápolók szakmai fejlődését, eredményeit. Ezt követően dr. Balogh Ibolya arról szólt: az egészségügyben végbement kedvezőtlen változások ellenére a gyermek-szakápolók számára továbbra is fontos tevékenységük szakmai színvonalának emelése, az önképzés – vagyis az, hogy folyamatosan alkalmazkodjanak az új követelményekhez, kihívásokhoz. Kiemeli ennek értékét, hogy – mint mindannyian tudjuk –, ez az ágazat létszámhiánnyal küszködik, de túlterheltségük ellenére nem alkusznak meg, nem engednek az önmagukkal szemben megfogalmazott elvárásokból. Ez a kongresszus is jelzi: az igényesség és a szakma szeretete összefogja a gyermekápolók széles körét. Épp ezért fontos cél: növekednie kell a szakképzett ápolók, s egyáltalán: az egészségügyi szakdolgozók anyagi és erkölcsi elismerésének, társadalmi presztizsének. Reményét fejezte ki a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, hogy ezt a döntéshozók is végre majd felismerik….
Dr. Szabó László, a Fejér Megyei Szent György Kórház főigazgatója elemezte a 2440 szakembert foglalkoztató, 1184 aktív és 550 krónikus ágyon gyógyító munkát folytató intézmény tevékenységét, szólt súlyponti szerepéről, majd szakmai látogatásra hívta meg a konferencia résztvevőit.
Bugarszki Miklós, a Magyar Ápolási Egyesület elnöke hangsúlyozta: szervezetük mindent megtesz azért, hogy a fiatalok közül egyre többen válasszák az ápolói hivatást.