Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Önkormányzat rendezte meg a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ) Oktatási és Kulturális Munkabizottsága soros ülését, november 11-12-én, Móron. A kétnapos rendezvényt – melyen a megyei hivatalok oktatási és kulturális témakörökkel foglalkozó szakemberei vettek részt – dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke nyitotta meg.
Az elnök asszony biiztosította a jelenlévő szakembereket arról, hogy bár a kormányzat gazdaságilag ellehetetleníti az önkormányzatokat, a megyei önkormányzatok oktatási és kulturális, de a szociális és gyermekvédelmi szakellátására is szükség van. Ez a tevékenység megyénként több tízezer, többségében hátrányos helyzetű embert, a kultúra területén pedig az egész magyar lakosságot érinti. Fontos, jövőt építő tehát az a feladat, amelyet a megyei önkormányzatok intézményeik, iskoláik, levéltáraik, könyvtáraik, múzeumaik és művelődési otthonaik útján látnak el. Ehhez azonban forrásra van az önkormányzatoknak szükségük, melyet a kormányzat a kötelezően állátandó feladatokhoz sem biztosít. Kiemelte, hogy másfél éve két beadvánnyal fordult a Magyar Köztársaság Alkotmánybíróságához, egyrészt a megyei önkormányzatok állami finanszírozási rendszere, másrészt a megyei múzeumok régészeti feladatkörét érintő miniszteri rendelet alkotmányellenessége tárgyában. Az indítványt az Alkotmánybíróság másfél év után sem tárgyalta.
A móri szakmai eseményen, ezt követően, a 2009. évi költségvetési tervek közoktatási vonatkozásairól Dr. Horváth Péter, a Pedagógusok Szakszervezetének országos igazgatója tartott előadást, majd Marekné dr. Pintér Aranka, az Oktatási Hivatal regionális igazgatója az Oktatási Hivatal kibővített feladatrendszeréről adott tájékoztatást. A Térségi Integrált Szakképző Központok, TISZK-ek létrehozásának tapasztalatairól Mátyus Mihály, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium főosztályvezetője beszélt a bizottság tagjainak. A következő napi programban L. Simon László, író, a Fejér Megyei Közgyűlés Oktatási és Kulturális Bizottsága elnöke a megyei önkormányzatok kulturális és közgyűjteményi feladatairól, a feladatellátás széleskörű összefüggéseiről tartott kiváló előadást, majd Vámos Éva igazgatóasszony a pedagógiai szakszolgálatok feladatellátásának formáit ismertette. Az előadások és konzultációk után a bizottság elnöke, Mátrahalmi Tibor előterjesztésében szakmai javaslatokat fogalmazott és szavazott meg a jövő évi költségvetési normatívák szintentartására, az új, modul rendszerű szakképzés állami szakmai vizsgabizottságainak működésére és finanszírozhatóságára, a sérült gyermekek pedagógiai fejlesztésének állami támogatására, valamint a megyei közoktatási fejlesztési tervekre épülő szakvélemények kiadásának módszertani elveire vonatkozóan. A javaslatokat a MÖOSZ-on keresztül juttatják el az illetékes minisztériumba.