Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A megyei önkrományzat az elmúlt hetekben „Otthonunk, Fejér megye” címmel programsorozatot szervezett a megye több településén - Bicskén, Móron, Velencén, Pusztaszabolcson, Sárbogárdon, Lajoskomáromban, Polgárdiban - azzal a céllal, hogy eszmét cseréljenek az ott élők problémáiról és azok megoldási lehetőségeiről. A lezajlott találkozókat követően a tapasztalatok összegzése, az összefogás és az együttműködés megerősítése érdekében a megyeházn találkoztak ismét az érdekeltek
A Megyeházán szervezett találkozón dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke az eddig lezajlott találkozók tapasztalatait összegezte, az összefogás és az együttműködés megerősítése érdekében:
- A Fejér Megyei Önkormányzatnak nagyon nagy a felelőssége. Ennek felismerése pedig valamennyi település érdeke és éppen ezért elengedhetetlen az együttműködés.-fogalmazott a megyei közgyűlés elnöke. A negatív gondolkodást el kell felejteni ahhoz, hogy előrelépéseket tehessünk. A találkozók megerősítték, hogy a kistelepülések nagy gondokkal küzdenek: nem tudják például biztosítani a pályázatokhoz szükséges önrészt, ezek az összegek a költségvetésükben nem állnak rendelkezésükre.
Dr. Balogh Ibolya elmondta még, hogy mindezek ismeretében hamarosan egy olyan javaslatot terjesztenek a közgyűlés elé állnak elő, amely szerint létrehozna egy pénzügyi alapot a forráshiánnyal küszködő kistelepülések segítésére. Hangsúlyozta: ez nem egyoldalú kezdeményezés, mindegyik önkormányzat kap valamit. Majd a vállalkozói rétegre hívta fel a figyelmet. Mint mondta: hogy a megyei közgyűlés döntése alapján munkahelyteremtés céljából gazdasági társaságokban kíván részt venni, így csatlakozva intézményekhez, magánszemélyekhez és vállalkozókhoz.