Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Közép-Dunántúli Térség Regionális Egészségügyi Tanácsa a Fejér Megyei Szent György Kórház – fenntartója, a Fejér Megyei Közgyűlés támogatásával – benyújtott előterjesztését a mai, rendkívüli, veszprémi ülésén megtárgyalta, és az alábbi határozatot hozta:
1. A RET – testületileg megerősítve korábbi álláspontját – egyetért a Fejér Megyei Szent György Kórház Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program 2.2.7. „Infrastruktúra-fejlesztés az egészségpólusokban” című intézkedés pályázatára beadott pályaművének mind a céljaival, mind a tartalmával. Messzemenően támogatja a pályázatban foglaltak megvalósítását, mivel az elengedhetetlen a térségi lakosság egészségi állapotának-, az ellátás színvonalának- és az esélyegyenlőség javításának érdekében.
2. A RET támogatja a Fejér Megyei Szent György Kórház és a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház Nonprofit Zrt. főigazgatóinak kezdeményezésére létrejött együttműködési megállapodás céljait, törekvéseit és támogatja a Komárom-Esztergom Megyei Szent Borbála Kórház részvételét is, mivel az a térség lakosságának az ellátását hosszú távon kedvezően befolyásolhatja, segítve a fenntartók és a kórházi vezetők kiszámítható, tervezhető és kölcsönösen előnyös szakmai munkáját.
3. A RET felhívja az illetékesek figyelmét arra, hogy a Közép-Dunántúl a Nemzeti Fejlesztési Terv első szakaszában diszpreferált térség volt. Amennyiben a térség egyetlen egészségpólussá fejlesztésre esélyes egészségügyi intézményének támogatása elmarad, akkor a Szent György Kórház ellátási területén élőket, és jelentős mértékben az egész Közép-Dunántúli térség lakosságát is érintő esélyegyenlőség romlás alakul ki, ami éppen ellentétes a TIOP 2.2.7. intézkedés meghirdetett célkitűzéseivel. A RET tagjai számára nyilvánvaló, hogy az így kialakuló hátrány évtizedekre meghatározó lesz, ami a később megjelenő pályázatok révén, még optimális esetben sem lesz ellensúlyozható!
*** Mint ismeretes, a Fejér Megyei Szent György Kórház TIOP-pályázata mintegy 12 milliárd forint fejlesztésre ad lehetőséget, amennyiben a kormány ezt támogatja.