Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Ezer éve bocsátotta ki Szent István király azt az oklevelet, amelyben először említik név szerint az általa alapított új közigazgatási egységeket, a vármegyéket. Az idén fennállásuk ezredik évfordulóját ünneplő Fejér, Pest, Veszprém és Zala megyék közös rendezvénysorozattal emlékeznek a múltra, és egyúttal felhívják rá a figyelmet, hogy a megyerendszer ma is szerves része a közigazgatásnak, és a megyék a jövőben sem fognak funkció nélkülivé válni.
Mindezt közös sajtótájékoztatón tették közzé.
- Az összefogás erősítése különösen fontos abban az időszakban, amikor a Kormány igyekszik ellehetetleníteni a megyéket – fogalmazott dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke február 24-én, a fővárosban az 1000 éves megyék ünnepségsorozat nyitányaként megtartott rendezvényen.
Az ünnepi sajtótájékoztatón a házigazda Pest Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Szűcs Lajos mellett részt vett Lasztovicza Jenő, Veszprém és Manninger Jenő, Zala megye közgyűlésének elnöke, valamint dr. Dietz Ferenc szentendrei és Hadházy Sándor visegrádi polgármester. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a dicső múlt és a nehéz jelen mellett igenis van jövője a megyéknek, ezért közös rendezvénysorozat keretében kívánják bemutatni történelmi és kulturális örökségüket.
Fejér megye egész évben rendkívül sokszínű és változatos programokkal várja az érdeklődőket – derült ki Dr. Balogh Ibolya ismertetőjéből. A „Velünk élő hagyományok” programsorozat keretében a megye gasztronómiai, turisztikai és kézműves múltjának bemutatása mellett a népszerű diáknapokon túl az ezer éves történelmet megörökítő fotókiállításig igényes kulturális rendezvények sokasága fogadja a látogatókat, köztük egy igazi különlegesség. Az augusztusi ünnepi közgyűlésen, augusztus 14-én kerül sor a felújított, két főispáni portrét ábrázoló – korábban a megyei múzeum raktára mélyén őrzött – festmény ünnepélyes átadására.
Dr. Szűcs Lajos felszólalásában kifejtette, hogy a megyék túlélték a tatárt és a törököt, így a Gyurcsány-kormány hátralévő idejét is át fogják vészelni. Pest megye összes települését sikerült megkeresniük és bevonniuk az ünnepségsorozatba, így igényes programmal büszkélkedhetnek, melyek közül kiemelte a legfontosabb eseményeket, mint az utazás-kiállítás, a bergamói kiállítás, a millenniumi borverseny.
Lasztovicza Jenő a megyerendszer felszámolása elleni közös fellépést sürgetett, kiemelve, hogy az állampolgároknak megyei identitásuk van, a régiót „nem értik”. Manninger Jenő hozzátette, hogy a megyéknek kiváló közösségképző ereje van, majd a rendezvényekre vonatkozóan megjegyezte, hogy Zala megyében a történelmi és kulturális hagyományokra helyezik a hangsúlyt.